Foto: TASR/AP

Neverili vakcínam, doplatili na to životom.

Heather Maddern a jej dcéra Sammie-Jo Forde boli opatrovateľky. Napriek tomu naleteli konšpiráciám, ktoré sa denne šíria sociálnymi sieťami. Heather ich dokonca aj sama šírila. Napokon to stálo život nielen ju, ale aj jej dcéru. Obe zomreli na následky koronavírusu na rovnakom oddelení len niekoľko dní po sebe.

Matka s dcérou zomreli len niekoľko dní po sebe

Rodina je zdrvená, mama s dcérou podľahli následkom koronavírusu po tom, čo sa obe ocitli v nemocnici v Belfaste, píše portál The Guardian. 32-ročná Sammie-Jo Forde ležala na tom istom oddelení ako jej mama. 55-ročná Heather Maddern však 31. augusta napokon svoj boj o život prehrala.

Foto: TASR/AP

Podľa portálu MailOnline Heather pred svojou smrťou zdieľala prostredníctvom sociálnych sietí množstvo konšpiračných teórií. Okrem toho, sťažovala sa, že ak sa opatrovateľky v jej zamestnaní odmietnu dať zaočkovať, prídu o svoje miesto. Zdieľala aj videá, v ktorých sa hovorilo o tom, ako má človek reagovať, ak ho zamestnávateľ núti k očkovaniu, ďalšie zas šírilo informácie o tom, prečo by rodičia nemali nechať zaočkovať svoje deti.

Zanechali po sebe smútiacu rodinu

Vzhľadom na to, že obe pracovali ako opatrovateľky, sa Heather aj Sammie-Jo mohli dať zaočkovať medzi prvými už začiatkom tohto roka, neurobili tak však. Rodina oboch žien je zdrvená. Sammie-Jo po sebe zanechala štyri deti a zroneného otca, s ktorým si boli veľmi blízki. Nesmierne blízko mala Sammie-Jo aj k svojej matke. „Spolu pracovali, spolu žili a spolu napokon aj zomreli,“ vyjadril sa v rozhovore pre BBC otec, Kevin McAllister.

Foto: TASR/AP

Dodal, že by si nikdy nebol pomyslel, že raz bude pochovávať svoju vlastnú dcéru. Podľa neho Sammie-Jo nemala predtým žiadne zdravotné ťažkosti, zdalo sa, že je celkom zdravá. Napriek tomu jej však po náročnom boji s koronavírusom napokon zlyhalo srdce. Dodáva, že netuší, prečo jeho dcéra a bývalá partnerka Heather odmietali očkovanie. S ťažkým srdcom priznal, že ľudia, ktorí očkovanie odmietajú, zrejme nemyslia na tých, čo tu po nich ostanú.

Vlády jednotlivých krajín robia, čo môžu, aby povzbudili ľudí a ukázali im, že očkovanie je tá správna cesta. Britská agentúra NHS už spustila aj program na propagáciu podporného očkovania. Poradie očkovaných bude rovnaké, ako v predchádzajúcich prípadoch. Prioritu majú ľudia pracujúci v zdravotníctve, tí nad 50 rokov, ale aj ľudia mladší ako 50 rokov trpiaci vážnymi zdravotnými ťažkosťami.

0
Uložiť článok
Komentovať