Foto: Mango Street

Dvojica profesionálnych fotografov vo svojom experimente tvrdí, že všetko nie je len o fotoaparáte.

Fotografovanie je hobby viacero ľudí. Môžeme rozlišovať medzi amatérmi a profesionálmi, ktorí sa tým aj živia. Je ale drahý fotoaparát naozaj kľúčom k úspechu?

Určite si sa už aj ty stretol s klasickou otázkou: “Aký fotoaparát používaš?” alebo “Aký je najlepší foťák?” Fotografi Daniel a Rachel zverejňujú na svojom účte na Youtube pod menom Mango Street rôzne videá, v ktorých radia amatérskym fotografom, čomu sa majú vyvarovať alebo ako sa majú zlepšiť. Dvojica sa rozhodla poukázať na rozdiely medzi profesionálnymi fotografmi používajúc amatérsky fotoaparát a amatérom, ktorý zase fotí s profesionálnym foťákom.

Experiment spočíval v tom, že svojmu kamarátovi – laikovi, ktorý má základné poznatky o fotografovaní, dali do rúk špičkový fotoaparát Canon 5D Mark IV so širokouhlým objektívom Canon EF 35mm f/1,4L II USM. Toto profesionálne vybavenie u nás zoženiete spolu v hodnote od 5 600 eur. Dvaja profíci zase dostali lacnejší Canon Rebel T3i v prepočte za 445 eur so sadou objektívov s označením 18-55mm a 40mm f/2.8. Ako to dopadlo?

Tieto zábery zhotovil profesionál Daniel s amatérskym fotoaparátom

Mango Street
Mango Street
Mango Street
Mango Street

Snímky zachytila profesionálka Rachel, ktorá tiež používala amatérsky foťák

Mango Street
Mango Street
Mango Street

Amatér Justin sa s profesionálnym fotoaparátom popasoval takto

Mango Street
Mango Street
Mango Street

Rachel a Daniel sa snažili dokázať, že nezáleží na tom, aký ma kto fotoaparát, či je drahý alebo naopak lacný. Ich cieľom bola myšlienka, aby sa človek necítil obmedzený na základe toho, aký foťák má doma. Dúfajú, že sa ľudia pri tvorbe fotografií zamerajú aj na rozprávanie príbehov, no zároveň nikomu nekážu, ktoré zariadenie si má kúpiť.

Pozri aj: Fotograf zo Slovenska precestoval počas ôsmych mesiacov 8-tisíc kilometrov a nafotil 35-tisíc záberov z najkrajších kútov našej krajiny. Toto video by mal vidieť každý z vás

boredpanda.com

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )