Reprofoto: Unsplash.com

Ich odpovede mali jednu spoločnú vec. Musíte spraviť niečo, čo nikdy nerobíte.

Možno trošku klišé, no pre niekoho (napríklad introvertov ako ja) rady nad zlato. Dnes sa pozrieme na pár miest, či aktivít, kde môžete stretnúť a spoznať nových ľudí, medzi ktorými možno bude ten váš vysnívaný partner.

Keďže ja vám asi veľa rád nedám,  obrátil som sa na rady desiatich známych a toto sú ich odpovede.

Lucia (26 rokov)

Na koncerte. Stačí ísť s pár kamošmi do mesta a oni ťa už zoznámia s ďalšími ľuďmi. Myslím si, že takto to funguje pre ľudí, ktorí sa hanbia oslovovať cudzích.

 Braňo (22 rokov)

Nových ľudí spoznáš len na nových miestach. Preto si myslím, že ak chceš niekoho stretnúť, musíš navštíviť miesta, ktoré si nikdy nenavštívil. Ak si v živote nebol napríklad na kvíze, ktoré teraz organizuje takmer každá čajovňa či bar, skús to. Ak sa chceš naučiť lepšie angličtinu, prihlás sa na kurz. Čo ty vieš, možno spojíš príjemné s užitočným. A možno by som ti dal ešte radu. Hovor na viac vecí áno. Keď ťa niekto pozve niekam, určite tam choď, aj keď sa ti to veľmi nepozdáva. Možno práve tam spoznáš niekoho, do koho sa zamiluješ.


Erik (27 rokov)

Najlepšie spoznáš ľudí keď ideš na neznáme miesta. Samozrejme, že je vhodné ísť niekam, kde sa zdržujú ľudia. inak je to asi o náhode. Ako dobrý príklad môže slúžiť pláž, park, bar a pokojne aj obchod. Kľúčom k spoznávaniu ľudí je podľa mňa nájsť odvahu, a potom nájsť niečo spoločné, čo s nimi zdieľam. Ak hrá niekto frisby, pridám sa. Podobný scenár sa dá vykonať na 1 000 000 rôznych spôsobov.


Lukáš (23 rokov)

Logická je asi odpoveď – miesta s vyššou koncentráciou ľudí, ktoré súhlasia s tvojimi názormi. Ak máš rád hudbu, choď na festival, či do klubu. Ak máš rád knihy, choď do knižnice či kníhkupectva. Ak máš rád počítačové hry a komiksy tak si zatratený a k dispozícii máš jedinú veľkú akciu do roka v Bratislave.

 Nikola (29 rokov)

Nad touto otázkou som sa zamýšľala dávnejšie, keďže som sa dostala do situácie, keď som sa po škole stretávala stále s tými istými ľuďmi. Aj keď veľa mojich kamarátov pozná niekoho z práce, u mňa to nebolo pravidlo, keďže pracujem v menšej agentúre, kde každý deň vidím tie isté tváre. V podstate to však nie je taký problém. Určite aj vy máte aspoň jedného kamaráta, s ktorým ste sa už dlhšie nevideli. Po tom, ako som sa po vyštudovaní vysokej školy vrátila späť do môjho rodného mesta, stratila som s mojimi spolužiakmi takmer všetok kontakt. A tak som to zmenila. Ozvala som sa, bola som ich navštíviť a aj vďaka nim som spoznala nových ľudí.


Peter (26 rokov)

Niečo podobné sme riešili v posledných týždňoch. Snažili sme sa vyriešiť problém, kde veľa ľudí nemá partnera na ples a tak sa ho nemôžu zúčastniť. Preto sme prišli s myšlienkou single table. Za týmto stolom sa ocitne 5 mužov a 5 žien. My ako organizátori plesu garantujeme, že za týmto stolom budú iba single ľudia. Chceme docieliť, aby každý zúčastnení mal vždy po ruke tanečného partnera a nakoľko tam bude single ľudí viac, určite sa nájde niekto s kým si „sadneš“ a dobre zabavíš. A nikdy nevieš, možno sa ti podarí nájsť aj toho pravého či tú pravú. Počet single lístkov je ale obmedzený na 10 kusov. Preto by si si mal lístok rozprávkový bál Lalabál kúpiť čo najkôr.

Plesová sezóna sa blíži a ty ešte stále nemáš partnera? Máme pre teba riešenie a ako prvý ples na Slovensku ti vieme s…

Posted by Lalabál on Sonntag, 17. Dezember 2017


Michal (26 rokov)

Podľa mňa je to veľmi jednoduchá otázka. Treba sa vymaniť zo svojho komfortu a začať sa stretávať s inou spoločnosťou, akou si obklopený/a. Netreba sa báť ísť na koncert do miestneho klubu či na nejakú párty. Nájsť si krúžok, ktorý by ťa bavil. Ide len o to, spoznať nových ľudí.


Mariana (34 rokov)

Cesty osudu sú nevyspytateľné. Ak túžiš niekoho spoznať, môžeš blúdiť naprieč svetom a hľadať spriaznenú dušu donekonečna. Ale až keď pochopíš, kto si a nájdeš svoj zmysel, budeš poctený týmto požehnaním. Príde to až vtedy, keď to budeš najmenej čakať. PS: Ale keď to už bude fakt nevydržanie, tak na rôznych diskotékach je počas víkendových večerov veľa podgurážených dievčat či chlapov. Väčšinou bez morálnych zábran.

 Matej (21 rokov)

Záleží na tom, aký život vediete. Ku hľadaniu kamarátov, s ktorými sa budete stretávať vonku každý deň vám veľa nepoviem. Trávim väčšinu času doma, za počítačom a väčšinu nových ľudí spoznávam touto cestou. Najčastejšie vás spoja záujmy a odtiaľ si časom môžete vytvoriť dobré priateľstvo. Čo sa týka spoznávaniu ľudí „naživo“ viem len to, že sa to nedá siliť, no sedieť doma vám tiež nepomôže.


Henrieta (27 rokov)

Myslím, že okrem udržiavania pevných priateľstiev je dôležité nebrániť sa ani stretávaniu nových ľudí – a to bez ohľadu na to, či je človek introvert alebo extrovert. Noví ľudia vás totiž veľakrát dokážu inšpirovať spôsobom, akým by ste ani nečakali. A kde ich stretnúť? Určite na miestach alebo udalostiach, ktoré sú späté s tým, čo vás baví najviac. Ak napríklad premýšľate nad vlastným podnikaním, začnite navštevovať nejaké kurzy venujúce sa tejto oblasti. Na to, aby ste si vymenili nejaké tipy, inšpirácie či na to, aby ste sa vzájomne motivovali, sa z vás predsa nemusia stať najlepší priatelia.


Janka (23 rokov)

Keďže som spoločenský typ, nových ľudí spoznávam veľmi rada. Najčastejšie je to na koncertoch, rôznych eventoch ale najmä na festivaloch, kde vládne skvelá atmosféra a ľudia sú tu maximálne uvoľnení a pozitívne naladení. Množstvo inšpiratívnych ľudí som spoznala aj vďaka Erasmus mobilite, keď som v rámci štúdia na vysokej škole odišla na rok do Krakova. Aj keď je to „len tu za kopcami“, životom a ľuďmi tam som bola nadšená. Tiež by som odporučila zapájať sa do rôznych združení alebo organizácii, kde je plusom nielen spoznávanie nových ľudí a vytváranie vzťahov ale i pomoc ostatným alebo rôznorodá kreatívna činnosť.

Pozri aj: Pýtali sme sa, ako trávia Vianoce ateisti. Takto vnímajú najkrajšie sviatky roka ľudia bez vierovyznania

Príbehy
0
Komentovať (0)