Foto: Unsplash

Ak patríte k fanúšikom futbalu, tento kvíz by vám nemal robiť žiadne problémy.

Ak patríte medzi fanúšikov kolektívnych športov, potom isto viete, že sa v tomto svete rozdáva mnoho prezývok. Niektoré sú nelichotivé, iné zábavné, väčšinu z nich však vytvorili skalní fanúšikovia už pred mnohými desaťročiami. Vyznáte sa teda vo svete futbalových klubov z Európy? Ak áno, tento kvíz o ich prezývkach by ste mali zvládnuť celkom bez problémov. 

Ak vás tento kvíz zaujme, môžete si vyskúšať aj ďalšie z našej dielne. Nájdete ich v tejto sekcii.

Hráči ktorého slovenského klubu majú prezývku Belasí?

Unsplash

Ako Belasých poznáme hráčov Slovanu Bratiaslava. Prezývka je odvodená od farby dresov, v ktorých hráči nastupujú v domácich zápasoch.

Hráči ktorého slovenského klubu sú Šošoni?

Unsplash

Ako Šošoni sú často nazývaní nielen hráči, ale aj samotní Žilinčania. Pomenovanie pritom pôvodne pochádza od fanúšikov žilinského klubu. Tí mali svojim fanúšikom zo súperových klubov často kradnúť vlajky, na Slovensku si preto vyslúžili pomenovanie po indiánskom kmeni.

Ktorému českému tímu hovoria Zošívaní?

Unsplash

Zošívaní získali prezývku taktiež podľa svojich dresov. Tie tvoria akoby dve zošité polovice červeného a bieleho dresu, a to už z konca 19. storočia.

Ktorý futbalový klub nazývame aj Biely balet?

Unsplash

Galácticos, Los Blancos” či Los Merengues, ale najmä Biely balet. Real Madrid si prezývky vyslúžil podľa farby domácich dresov a umeniu, ktoré klub na trávnikoch už desaťročia predvádza.

Ktorý tím označujeme za Červených diablov?

Unsplash

Prezývka Červení diabli prischla Manchestru United v 60. rokoch 20. storočia a symbol diabla sa rýchlo dostal aj do oficiálneho loga futbalového tímu. Pomenovanie vymyslel vtedajší tréner United, ktorým bol legendárny Matt Busby.

Ktorý futbalový klub voláme aj Stará dáma?

Unsplash

Juventus Turín má viacero prezývok, najznámejšou je Stará dáma. Prívlastok Stará dostal klub podľa vysokého priemerného veku hráčov v 30. rokoch, kedy sa tímu mimoriadne darilo. Ako dámu klub fanúšikovia oslovovali preto, že k nemu prechovávali veľkú úctu.

Ktorý klub poznáme ako The Reds?

Unsplash

Prezývku The Reds pre sýtočervenú farbu svojich dresov nosia hráči FC Liverpool.

Hráčov ktorého klubu poznáme ako Kanonierov?

Unsplash

Londýnsky Arsenal má svoju prezývku prakticky od začiatku. Už od vzniku klubu je totiž v jeho logu vyobrazený starodávny kanón.

Ktorý futbalový tím má prezývku Citizens?

Unsplash

Citizens prischla Manchestru City po rozšírení názvu tímu o jednoduchý prívlastok. Klub niektorí nazývajú aj The Sky Blues.

Hráčov ktorého tímu prezývame Netopiere?

Unsplash

Ak poznáte logo tímu zo španielskej Valencie, potom viete, že sa na jeho vrchole nachádza veľký čierny netopier. A práve z toho vznikla aj prezývka celého futbalového tímu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )