Foto: Instagram (bobcarlosclarke)

Fotoséria Agónia a Extáza vznikala prevažne v roku 1994.

V tom čase sa svet provokatívneho fotografa Boba Clarka točil okolo lásky a slobody. Tak vyzerá aj jeho práca, ktorú sa po takmer 25 rokoch rozhodol vydať v knižnej publikácii. S tínedžermi trieskala puberta, nevyrovnanosť a hormóny presne takým istým spôsobom, ako je tomu aj dnes.

Bobov fotoaparát to všetko zachytil a vznikli magické i keď dosť štipľavé zábery, na ktorej sa mladí rebeli oddávajú láske jeden k druhému. Súčasná tvorba Boba Carlosa Clarka sa neustále točí okolo nahoty, erotiky a mnohokrát aj rôznych sexuálnych obsesií. Práve momenty, ktoré môžete vidieť na nasledujúcich fotografiách, položili základy jeho kariére.

Bob, ktorý v tom čase študoval na Wellington College, chápal tieto orgie ako dôsledok britského vzdelávacieho systému. Vďaka tomu boli limity sexuality medzi študentmi veľmi posunuté a ich hranice nekončili, ani pri posadnutosti,“ píše Max Houghton, ktorý dal dohromady túto publikáciu. Viac z Bobovej provokatívnej tvorby môžete vidieť na jeho oficiálnej stránke The Little Black Gallery.

Pozri aj: Ich život sa točí okolo vodky a násilia. Reportér strávil niekoľko dní medzi ruskou gangsterkou spodinou a vznikla z toho táto šokujúca fotoséria

designyoutrust.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy