Aktuálna správa
Zbraň nakoniec obrátil proti sebe.

Najmenej 16 ľudí zranil v utorok bývalý študent, ktorý spustil streľbu na strednej škole na juhovýchode Turecka predtým, ako spáchal samovraždu. S odvolaním sa na miestne úrady o tom informovali agentúry AP a AFP, píše TASR.

Útočník s brokovnicou strieľal náhodne na strednej odbornej škole v meste Siverek v provincii Šanliurfa. Následne sa ukryl v budove a zabil sám seba. Miestne médiá uviedli, že väčšina zranených sú žiaci.

Na miesto vyslali špeciálne jednotky polície po tom, ako sa útočník odmietol vzdať, kým zamestnancov a študentov evakuovali, informovala televízia NTV. Videozábery ukazujú desiatky žiakov utekajúcich z budovy k bráne a na ulicu.

Útočníkom bol podľa úradov bývalý študent tejto školy, ktorý sa narodil v roku 2007. Motív činu nie je jasný. Streľby na školách sú v Turecku zriedkavé, pripomenula AP.

Uložiť článok

Najnovšie články