Po upršanom víkende hlásia meteorológovia mierne pozitívne správy. Zrážky by mali utíchnuť a na území Slovenska by sa mali objavovať len ojedinele. Nepotrvá to však dlho, do nasledujúcich dní sa očakávajú ďalšie búrky a prehánky.
Ako upozornil portál iMeteo, Slovensko sa aktuálne nachádza v severozápadnom prúdení, čo predstavuje výrazne nižšie teploty oproti letným štandardom. Maximálne teploty by tak dnes mali vystúpiť na približne 25 °C, čo nie je ideálne na typické letné aktivity. Podobne by tomu malo byť aj ďalšie dni, na vyššie teploty tak môžeme v blízkej budúcnosti zabudnúť.
Búrky a dážď môžu nastúpiť znovu už čoskoro
Od nepriaznivého počasia si ale aspoň na chvíľu oddýchneme. Zrážky sa dnes a zajtra totiž očakávajú len ojedinele a na oblohe by mala prevládať premenlivá oblačnosť. Pozitívne prognózy potvrdzuje aj to, že meteorológovia nevydali žiadne výstrahy pred zrážkami či búrkami na najbližšie tri dni.
Pokojné počasie však zrejme opäť čoskoro vystrieda strašiak, ktorý Slovákov potrápil najmä cez víkend. Očakávaný studený front by podľa predpovedí mal so sebou priniesť ďalšiu sériu búrok a prehánok, na intenzite by pritom mal naberať už od štvrtka.
Kedysi bol legendou, dnes je na dne: Kamaráti museli Mickeymu Rourkovi požičiavať na jedlo, aby prežil
Zázrak na rieke Hudson: Neuveriteľný príbeh pristátia lietadla sa skutočne stal, pre mnohých bol kapitán blázon
Od slobodného Iránu k odporným verejným popravám: 47 rokov krvavého režimu sa možno v týchto dňoch končí
Zubárka Andrea poradí, ako ušetríte stovky eur: Mala pacientku, čo si zlomila zub pri zapekanej brokolici
Tomáš o živote vo Švajčiarsku: Za nájom som platil 1900 eur. Začiatok bol veľmi ťažký, nezarobíte tak ako Švajčiar
Najväčšie tajomstvo poznal ako jediný, nikdy ho neprezradil. Od smrti filmového Severusa Snapea prešlo 10 rokov
Chystajte si peniaze na lístky: Slovenské kiná ponúknu v roku 2026 množstvo skvelých filmových noviniek
Šéf IĽP: Ficova vláda mlčí, pre Slovensko je to nebezpečné. Irán zažíva najväčšiu krízu za celé desaťročia
Znásilňoval a mučil 13-ročných chlapcov: Sadistický vrah lákal deti na cukríky, zavraždil ho komplic
Nutričná špecialistka: Ak chcete schudnúť 5 kíl, Ozempic nie je riešenie. Posledné jedlo o 18:00 je mýtus








Nahlásiť chybu v článku