Vo veku nedožitých 84 rokov zomrela slovenská prozaička, poetka a autorka literatúry pre deti Marianna Grznárová. Najväčší úspech dosiahla rozprávkovou knihou Maťko a Kubko. Pracovala aj ako dramaturgička v bratislavskej Slovenskej televízii. Pre TASR to potvrdila PR manažérka STVR Ivana Zečevič.
Grznárová sa narodila 1. decembra 1941 v úradníckej rodine v Rudne nad Hronom. Po štúdiu na Pedagogickej fakulte v Nitre pôsobila ako učiteľka, redaktorka a v rokoch 1972 až 1984 ako dramaturgička Československej televízie v Bratislave. Neskôr pracovala v slobodnom povolaní.
Výnimočné rozprávky
Debutovala básnickou zbierkou Vstupujte bosí (1966). Napísala viaceré rozprávkové knihy (Bosá jabloň, O netopierovi, ktorý nechcel spávať), televízne scenáre a bábkovú hru Hašterica. Jej rozprávky sa vyznačujú humorom, výchovným posolstvom a kritickým pohľadom na ľudské vlastnosti. Po roku 2000 sa vrátila k tvorbe pre dospelých zbierkou Balóny pani Barusovej. Prekladala aj detskú literatúru z češtiny, bola členkou Spolku slovenských spisovateľov.
Evel a Filip odišli do Bangkoku: Prvý mesiac sme strávili hľadaním bývania. Bez finančnej rezervy to nie je možné
Trichologička Lenka sa stará o vlasy a pokožku hlavy: Ľudia stále veria, že umývaním vlasy vypadávajú
Tomáš Baťa bol najväčším podnikateľom v histórii Československa: Zamestnancom dal vysoké platy, za chyby ich trestal
Radek pomáha ľuďom kúpiť nehnuteľnosť v Malage: Španielsko už nie je lacné, no kvalita života je tu skvelá
Pred 170 rokmi sa narodil génius Nikola Tesla: Miesto žien miloval holubicu, po podrazoch kopal kanály
Prezidentovi USA po atentáte podávali kravskú krv a vajcia cez anál. Zabili ho napokon lekári a nie strelec













Nahlásiť chybu v článku