Cena bitcoinu v pondelok stúpla a tesne sa priblížila k hranici 100-tisíc dolárov. Najznámejšia digitálna mena tak opäť naberá na sile a zotavuje sa z poklesu koncom minulého roka, keď si americkí investori vyberali zisky po strmom náraste bitcoinu v reakcii na víťazstvo Donalda Trumpa v novembrových prezidentských voľbách. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Bloomberg.
Najväčšia digitálna mena v pondelok dopoludnia vzrástla o 1,41 % na 99.871 USD (96.971,55 eura). V nedeľu (5. 1.) vykázala týždenný zisk 5,66 %, čo bolo najviac od 24. novembra, podľa údajov zostavených agentúrou Bloomberg.
Rekordný rast bitcoinu v roku 2024 sa vyčerpal koncom decembra, keď si investori chceli zaúčtovať zisky. Optimizmus spojený s vyhliadkami na priaznivejšie regulácie kryptomien po návrate Trumpa do Bieleho domu 20. januára pomohol po voľbách vytlačiť v polovici decembra cenu bitcoinu na historické maximum 108.315 USD.
Analytici predpovedajú ďalší rast bitcoinu
V pondelok sa v USA zíde Kongres, aby potvrdil Trumpovo víťazstvo v prezidentských voľbách. Analytici predpovedajú ďalší rast bitcoinu vzhľadom na očakávané regulačné reformy Trumpovej vlády.
K ďalšiemu posilňovaniu bitcoinu dochádza po tom, ako investori v piatok (3. 1.) naliali čistých 908 miliónov USD do amerických bitcoinových fondov obchodovaných na burze. To bol podľa údajov Bloomberg piaty najväčší prílev financií od spustenia týchto fondov v januári 2024 a nasledoval po tom, ako 19. decembra došlo k rekordnému čistému odlevu vo výške 680 miliónov USD.
Analytici zostávajú optimistickí, pokiaľ ide o budúcu výkonnosť bitcoinu, a viacerí predpovedajú, že by mohol do konca roka 2025 dosiahnuť hranicu 200.000 USD.
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty












Nahlásiť chybu v článku