foto: Flickr/Bodo, Wikimedia

Naďa Černá / / Série
Určite sa vám pri cestovaní niekoľkokrát stalo, že vaše obľúbené výrobky, ako čokoládové tyčinky či kozmetika, vyzerali v iných krajinách odlišne, ako u nás. Všetko závisí od trhu, na ktorom sa nachádzajú a spotrebiteľov, ktorí ich kupujú.

Ešte pred uvedením na trh robia výrobcovia rôzne výskumy a starostlivo sledujú trh, aby vedeli, či sa nový výrobok uchytí. Mnohokrát sa stáva, že výrobca musí obaly či názvy výrobkov trochu zmeniť, aby zaujali spotrebiteľov a aby splnili ich očakávania. Toto je 9 známych výrobkov, ktoré vyzerajú v iných krajinách úplne odlišne.

KFC

flickr.com / flickr.com

Známy reťazec fast-foodov KFC poznáme veľmi dobre aj my. V meste Quebec však žiadny fast-food s názvom KFC nenájdete. Tento reťazec tu má názov PFK, čo je skratka názvu „Poulet Frit Kentucky“.

Milky Way

flickr.com / flickr.com

U nás na Slovensku ale takisto aj po celej Európe, si môžete zakúpiť známu tyčinku Milky Way v modrom obale s hviezdičkami. Americká verzia tejto pochúťky je však v hnedom obale s názvom „3 Musketeers“.

Always

facebook.com / facebook.com

Výrobky značky Procter & Gamble majú nielen iné obaly, ale takisto aj iné názvy v rôznych krajinách sveta. Ženy v Ázií a v Austrálií používajú výrobky s názvom Whisper, ženy v Taliansku a v Turecku zas Lines a ženy v Španielsku a Portugalsku používajú Evax.

Lenor

facebook.com / facebook.com

Asi každá žena v domácnosti pozná známe výrobky s názvom Lenor. V Amerike však tento výrobok nájdete pod názvom Downy.

Opel

facebook.com / facebook.com

Kto by nepoznal značku Opel? Táto značka je známa po celom svete, no vo Veľkej Británií ju nenájdete. V polovici 20. storočia sa Vauxhall, jeden z najväčších výrobcov automobilov v Británií, spojil s nemeckou spoločnosťou Opel. Napriek tomu autá, ktoré sú vyrobené pre britský trh, sa stále predávajú pod značkou Vauxhall.

OLAY

facebook.com / instagram.com

Počas svojej histórie mala kozmetická značka od firmy Procter & Gamble veľmi veľa mien. V roku 1999 sa však jej názov ustálil na OLAY. V Holandsku, Nemecku, Taliansku a Belgicku je však táto značka známa pod názvami Oil of Olaz alebo len Olaz.

Coca-Cola Light

flickr.com / wikimedia.org

Nízkokalorická Coca-Cola je známa tým, že ju môžete nájsť po celom svete v rôznych obaloch. V Spojených štátoch a vo Veľkej Británií si môžete kúpiť Diet Coke, v Európe zas Coca-Colu Light. Od roku 2005 však Coca-Cola investovala veľmi vysoké čiastky do propagovania Coca-Coly Zero.

Tide

facebook.com / flickr.com

Ďalší výrobok od známej značky Procter & Gamble má veľmi veľa názvov. V Turecku môžete nájsť Alo a v strednej Európe zas Vizir. Zaujímavosťou je aj to, že výrobok Tide je na trhu aj v rôznych veľkostiach, v závislosti od typu upratovania v jednotlivých krajinách.

Vaseline

Posted by Vaseline on Dienstag, 20. März 2012

Značka Vaseline je známe liečivo na suchú pokožku. Vyrába ju firma Unilever a v rôznych krajinách sveta má iné názvy. V Španielsku alebo v Portugalsku ju nájdete pod názvom Vasenol.

Pozri aj: Amatérske vs. profesionálne fotografie. Skúsený fotograf ukázal triky, vďaka ktorým budú aj vaše fotky vyzerať ako z ateliéru

brightside.me
0
Komentovať (0)