Lukáš Mužla / / Série
Bear Grylls, survivalista prvého rádu šokoval svet v reláciách Discovery channel Ultimate Survival a Man vs. Wild, kde názorne ukazoval ako prežiť v divočine v rôznych kútoch našej...

Bear Grylls, survivalista prvého rádu šokoval svet v reláciách Discovery channel Ultimate Survival a Man vs. Wild, kde názorne ukazoval ako prežiť v divočine v rôznych kútoch našej planéty. Čo všetko sme sa mohli od Beara Gryllsa naučiť sme vám už ozrejmili v našom staršom článku. Dnes sa pozrieme na to, čo všetko dokázal tento „šialenec“ v prírode zjesť alebo vypiť, len preto, aby nás pobavil pri našich televíziách. Upozorňujeme, že nasledujúce snímky nie sú vhodné pre slabšie povahy!

Pri brázdení Sibírskej tundry sa Bear na chvíľku pozastavil, aby sa mohol napiť krvi z jaka. Dokázali by ste to?

[youtube RweaWrWZyOo 720 410]

Bielkoviny sú na prežitie veľmi dôležité. Ako ich však získať tak, aby ste pritom minuli čo najmenej energie? Odpoveďou je hmyz, napríklad aj tákáto obria húsenica.

[youtube Uj9CysSSsps 720 410]

Keď ste v púšti, veľký výber na jedálníčku veru nemáte. V najväčšej núdzi sa musíte popasovať aj so zvyškami, ktoré vám zanechajú iné zvieratá. Zjedli by ste aj zdochlinu zebry?

[youtube AtOHxHe1d7Y 720 410]

Rovnako ako nám, ani zvieratám niekedy nefunguje trávenie tak, ako by chceli. Bear Grylls to využil a z medvedích výkalov si pozbieral nestrávené zvyšky jabĺk.

[youtube Q97hBJ7alKI 720 410]


Komentovať (0)