Branislav Blaško / / LifeHacking
Poznáte ten pocit, keď vás niekto odfotí a vy nikdy na fotografii nevyzeráte dobre? Určite ste ho už aspoň raz zažili a tú fotografiu...

Poznáte ten pocit, keď vás niekto odfotí a vy nikdy na fotografii nevyzeráte dobre? Určite ste ho už aspoň raz zažili a tú fotografiu by ste najradšej vymazali zo svojho života, no už to nejde. Fotografka z Ohio Jodee Ball vám ukáže triky, ktoré vám pomôžu vyzerať na fotkách dobre. Fotografie na vašich vodičských, občianskych preukazoch či na tak obľúbenom facebooku budú konečne vyzerať  lepšie.  

1. Zvoľte si pohodlnú pózu

ako-sa-fotit
boredpanda.com

Keď sa postavíte v tvare písmena „S“, vytvoríte pózu, ktorá na pohľad vyzerá úplne uvoľnene. Dávajte si pozor aj na to, ako si dáte ruky do vreciek. Oveľa lepšie vyzerá, keď máte vo vreckách iba palce ako celé ruky.

2. Kľudne sa aj pokrčne, či si sadnite

ako-sa-fotit1
boredpanda.com

Ak chcete na fotografii vyzerať štíhlejšie, nemali by ste mať ramená otočené priamo do fotoaparátu. Mali by ste ich mierne pootočiť od objektívu. Ak si dáte ruky na jednu nohu, ktorá je úplne vpredu, celá póza bude vyzerať elegantnejšie.

3. Dávajte si pozor na svoje ruky

ako-sa-fotit2
boredpanda.com

Niekedy je dobré, ak sa pri fotení dotknete rukou svojej tváre. Dlaň by však v tomto prípade nemala byť priamo vystavená objektívu, ale mala by iba kopírovať obrys vaše tváre.

0
Komentovať (0)