pexels.com

Každý z nás sa snaží spraviť dobrý prvý dojem. Týchto päť rád by vám malo pomôcť správne zapôsobiť na osobu, s ktorou ste sa práve zoznámili.

Stretnutie s novými ľuďmi môže byť často nepríjemné. Platí to dokonca aj pre tých najsilnejších rečníkov, preto je dobré zapamätať si pár rád, ktoré vám pomôžu uvoľniť napätie a získať si tak priazeň danej osoby. 

Pýtajte sa otvorené otázky

Spýtajte sa aspoň dve otvorené otázky. Otázky s odpoveďou áno alebo nie vám prinesú len jednoslovnú alebo veľmi krátku odpoveď. Kladenie otvorených otázok nepredstavuje problém pre vás, ale pre toho s kým hovoríte. Otvorené otázky donútia vášho komunikačného partnera premýšľať nad odpoveďou, než len odvrknúť stroho áno alebo nie. Takýto rozhovor bude plynúť lepšie, pretože otvorené otázky vám dávajú priestor pre nasledujúce otázky k danej téme. Môžete použiť napríklad bežnú otázku: Čo sa vám najviac páči? alebo Čo máte najradšej?

Držte si odstup

Hoci chcete, aby sa vaša konverzácia rozpínala ďalej, musíte pri nej zostať tichí a držať si odstup. Týmto spôsobom ukážete, že naozaj počúvate, čo váš partner hovorí. V podstate to znamená, že ak položíte otvorenú otázku, tak by ste si mali vypočuť odpoveď vášho partnera a nie mu skákať do reči, prípadne otočiť jeho odpoveď na seba.

meeting

Nájdite spoločnú reč

Je jasné, že záujmy sú čisto prirodzená vec každého jedinca a nemali by ste o nich klamať. Môžete však prejaviť záujem o veci, ktoré zaujímajú aj osobu, s ktorou hovoríte. Toto opäť o vás vyvolá dobrý dojem a ukáže to, že počúvate. To zároveň osobu, s ktorou hovoríte, uvoľní. Predsa každý z nás má rád osobu, s ktorou sa dá ľahko a bez rozmýšľania porozprávať .

Laughing

Opakujte mená

Ak v konverzácii používate meno osoby, s ktorou hovoríte, opäť to v nej vyvolá pocit, že počúvate. Zároveň je to dobrý trik, ako si zapamätať meno danej osoby do budúcnosti. Pri odchode od danej osoby je dobré zrekapitulovať si pár bodov z uplynulej konverzácie. Opäť vám to pomôže do budúcnosti.

Použite komplimenty

Vo všeobecnosti vám tváriť sa, že vás konverzácia s daným človekom baví, pomôže získať si priazeň danej osoby. Pár komplimentov navyše vyvolá pocit, že ste všímaví a zaujímate sa o ňu. Ak vám zloženie komplimentu pripadá viac ako flirt, radšej počkajte, kým sa o danej osobe nedozviete viac. Po získaní viac informácií už budete vedieť, aký kompliment bude vhodný. Niektorí ľudia sú plachí, keď dôjde k lichôtkam, ale skladanie komplimentov ukáže vašu emocionálnu inteligenciu.

pexels.com

Ak máte nejaké overené triky, ako urobiť dobrý prvý dojem, napíšte nám ich do diskusie.

Pozri aj: Radšej sa im vyvarujte. Tieto tri typy ľudí majú najvyššiu pravdepodobnosť, že vás vo vzťahu podvedú

indy100.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )