Foto: Pexels

V súčasnosti je nevera hlavným dôvodom rozpadu krátkodobých vzťahov aj manželstiev.

Zlou správou je fakt, že podvádzanie je čoraz častejšie a rozmáha sa viac, ako si uvedomujeme. Podľa prieskumu z roku 2015 sa zistilo, že jeden z piatich dospelých ľudí vo Veľkej Británii mal aféru, zatiaľ čo tretina prezradila, že o tom uvažovali. Štvrtina priznala, že mali dve aféry, zatiaľ čo 20% ľudí ich malo tri a viac. 8% percent z opýtaných sa priznalo k tomu, že sa môžu popýšiť až piatimi aférami. Zistenie, že v modernom svete nemôžete veriť ani svojej najbližšej osobe, je naozaj zarážajúce.

Podľa novej štúdie existujú tri typy ľudí, ktoré majú najvyššiu pravdepodobnosť, že sa aj počas dlhodobého vzťahu uchýlia k nevere. Štúdiu viedol jeden z najpredávanejších autorov podľa New York Times, Matthew Hussey, ktorý je zároveň známy ako „stratég milostného života“. Podľa jeho slov je nevera čokoľvek, na čom sa dvaja ľudia zhodnú, že je za hranicou toho, čo sú ochotní tolerovať.

Narcisti

Pokiaľ sa nedokážete vcítiť do kože narcistického človeka, je to celé o tom, že vám treba dokazovať, akí ste úžasní. „Jedna osoba, ktorá ich miluje, pre nich neznačí dostatok. Potrebujú si byť istí, že ich milujú všetci. Docenení sa cítia len vtedy, pokiaľ s nimi flirtuje niekto ďalší. Prípadne keď sa s nimi niekto bozkáva alebo vyspí,“ povedal Hussey. Štúdia zistila, že ľudia, ktorí majú sklony k narcizmu, nedokážu úplne doceniť romantický vzťah. Práve z toho dôvodu, že sa im páči myšlienka, že nájdu niekoho lepšieho.

Pexels

Neistí ľudia

Pri ľuďoch, ktorí sú neistí, by ste si mali dávať veľký pozor. Nie je však reč o bežnej neistote, pretože každý môže mať pochybnosti. Keď je však niekto natoľko neistý, že pokiaľ mu nedáte lásku dnes, pôjde ju hľadať niekde inde, je len otázkou času, kedy sa veci zvrhnú zlým smerom. „V každom vzťahu si musíme byť istí,“ hovorí Hussey. „Pokiaľ niekto vchádza do vzťahu s tým, že sa nedočkal lásky počas dlhej doby, je veľká pravdepodobnosť, že vás podvedie. Pokiaľ sa k nemu budete počas dlhej doby správať chladne či sa od neho dištancovať, môže sa stať čokoľvek. Aj keď vás tento typ ľudí uisťuje v tom, ako by vás nikdy nepodviedol, tiež nastáva nebezpečná situácia.

Ľudia, ktorí sú sebeckí

Podľa Husseyho slov „sebeckí ľudia nemajú morálny základ, pokiaľ príde na ich vzťahy. Uvedomujú si riziko toho, čo sa môže stať, keď svojho partnera podvádzajú, no ich vlastné sebecké potreby sú dôležitejšie. Môžu mať vlastný etický kódex, podľa ktorého fungujú, alebo sú len pokrytcami.

Pozri aj: Ak sa nechcete stať obeťou podvodníkov, nikdy na sociálnych sieťach nepublikujte týchto 7 typov fotografií

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)