Foto: Reddit.com

Možno si si už aj ty začal plánovať svoj summer trip, na ktorý sa tešíš celý rok.

Ísť v dnešnej dobe na dovolenku a nezachytiť tie najlepšie momenty je priam hriech. Keď si zo svojej cesty odnesieš hromadu pútavých fotografií či videí, neskôr môžeš zážitky z ciest zažiť akoby odznova.

Dnes je na trhu dostupná technológia, s ktorou zhotovíš foto, či video materiál na profesionálnej úrovni. K tomu však potrebuješ techniku, ktorá niečo stojí. My ti dnes prinášame možnosť, ako takéto technológie získať, len vďaka pár klikom.

Dron

Drony sú úžasnou vecou, ktorá pomáha fotografom a filmárom vytvárať dychberúce fotografie a videá. Kedysi boli využívané len veľkými firmami, dnes sú letecké snímky súčasťou mainstreamu. Nie je vôbec prekvapujúce, že s rastúcou komunitou ľudí, ktorých takéto fotografie fascinujú, rastie aj ponuka dronov. Mať k dispozícií drona na dovolenke je na nezaplatenie. Získaš tak jedinečné zábery, z ktorých si môžeš zostaviť dokumentárny film vlastného života. Ak sa v lete chystáš na potulky po Slovensku, inšpiruj sa aj týmto videom, zachytávajúcim krásy Slovenska.

iPhone 7

Možno si postrehol, že Apple posunulo fotoaparát iPhonu 7 na úplne iný level. Do svojho telefónu zabudoval hneď dva fotoaparáty. V praxi to znamená, že môžeš používať dvojnásobný optický zoom a zhotovovať fotografie aj s rozostreným pozadím. Ak máš tento smartfón, brať si ďalší fotoaparát je zbytočné. 4K videá v 60 snímkoch za sekundu potešia každého cestovateľa a nadšenca pre video tvorbu v jednom. Ukážkovým príkladom je aj nasledujúce video natočené na iPhone 7 v Moskve.

MacBook

Všetok tvoj natočený materiál budeš samozrejme musieť aj niekde zeditovať. Postprodukcia vie byť tvrdým orieškom, avšak kombinácia kvalitného hardvéru a softvéru robí divy.

Foto: Pexels.com

Obľúbeným kúskom medzi cestovateľmi je vďaka váhe, ale aj výkonu, štýlový MacBook. Aj keď si v editačných programoch úplným laikom, nájdeš v ňom programy, s ktorými urobíš videá, za ktoré sa rozhodne nemusíš hanbiť. Stačí sa pozrieť na Sajfu, ktorý svoje špičkové vlogy strihá v obyčajnom iMovie.

Ak by si aj ty vedel, ako tieto veci na svojich cestách naplno zužitkovať, nemusíš hneď zisťovať, kde sa dajú zohnať za najnižšiu cenu. Momentálne máš príležitosť túto špičkovú techniku získať, ak si zadarmo otvoríš Študentský účet v Tatra banke.

foto: Facebook.com/SajfaFunRadio

Ak si takýto účet otvoríš, automaticky ti naň pribudne 30 eur a dostaneš do rúk Golden Ticket, vďaka ktorému môžeš vyhrať ceny, ktoré stoja za to. Výhru získa hneď niekoľko ľudí, preto ti pesimistické reči o tom, ako si nikdy nič nevyhral, nepomôžu.

PR Tatra Banka
Príbehy
0
Komentovať (0)