Instagram

erik / / Série
Z poznávacieho zájazdu na vyplnenie voľného času počas školských prázdnin až k svetovému rekordu za precestovanie všetkých 196 krajín sveta. To je fascinujúci príbeh Jamesa Asquitha.

James Asquith, 28 ročný cestovateľ z Veľkej Británie, má skutočne vzrušujúci život, ktorý by si s ním určite nejeden z nás rád vymenil. Čím je však taký výnimočný? James totiž nevlastní drahé autá, nie je filmovou ani hudobnou hviezdou a nevyhral ani v žiadnej talentovej súťaži. To, čím sa tento chalan preslávil je niečo, čo môže robiť úplne každý z nás – jednoducho cestoval. Jeho vášeň k spoznávaniu nových krajín však rýchlo prerástla hranice koníčku a stala sa neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Po dlhých 5 rokoch cestovania tak dosiahol cestovateľský Olymp – podarilo sa mu navštíviť úplne každú krajinu na svete. Teraz, po troch rokoch od zavŕšenia svojej cesty, sa konečne rozhodol so všetkými podeliť o svoje zážitky a fotografie z ciest.

Mal iba 24 rokov, kedy sa, vtedy ešte ako študent Ekonomickej univerzity v Londýne, úplnou náhodou prihlásil na trojmesačný prázdninový zájazd do Vietnamu. V rozhovore pre Business Insider uviedol: „Nikdy som nemal v pláne cestovať okolo sveta a navyše ešte aj navštíviť všetky krajiny. Po mojej prvej návšteve Vietnamu, kde som strávil takmer 3 mesiace som si však povedal, že chcem vidieť viac. Od toho momentu nabralo všetko veľmi rýchly spád a ja som zrazu cestoval krížom-krážom po svete. Zrazu som sa ocitol v Egypte a vtedy som sa rozhodol, že pôjdem úplne všade.

Lezenie po ľadovcoch v Aljaške

Who fancies a glacier trek? #guinnessworldrecord #everycountryintheworld #traveltheworld #alaska #glacier ?✈️??

A post shared by James Asquith (@jamesasquithtravel) on

Kŕmenie ovečky na Novom Zélande

Snack time for this fluffy thing (not me the sheep ?) #newzealand #nz #nztravel #guinnessworldrecord #sheep ✈️???

A post shared by James Asquith (@jamesasquithtravel) on

Po 3 mesiacoch strávených vo Vietname sa tak vybral priamo do Spojených štátov amerických a Kanady, kde naraz precestoval až 27 štátov, od Aljašky až po Hawai. V prvých mesiacoch si svoje cestovanie platil zo svojich úspor, ktoré si šetril od 16 rokov. Keď ich všetky minul, začal si na svojich zastávkach počas cestovania hľadať krátkodobé brigády v baroch a hosteloch, kde si našetril na presun do ďalšieho štátu. V rozhovore ďalej dodal: „Najdlhší čas som sa zdržal v Afrike, kde som strávil až pol roka. Dôvodom bol najmä obtiažny prejazd cez mnohé malé štáty, ktoré mali veľmi zvláštne podmienky na to, aby som mohol vstúpiť na ich územie. Neraz som bol tiež nútený dôverovať úplne neznámym ľuďom, ktorí ma na aute previezli niekedy až cez 3 krajiny naraz.

Posedenie pri skalnom meste Petra v Jordánsku

Čokoládové hory na Filipínach

Celú svoju cestu zavŕšil v roku 2014 po dlhých 5 rokoch nepretržitého cestovania. Jeho fantastickú cestu si dokonca všimla aj komisia Guinessovej knihy rekordov, ktorá ho minulý rok dokonca menovala za najmladšieho človeka na svete, ktorý navštívil všetkých 196 krajín na svete. V súčasnosti pracuje v londýnskej banke a zjavne mu cestovanie začína chýbať. Na oživenie spomienok sa preto rozhodol, že začne svoje fotografie a zážitky z ciest postupne zverejňovať na Instagrame, kde ho môžete sledovať aj vy. Stačí iba kliknúť na tento odkaz.

Certifikát k svetovému rekordu

Námestie pred Kremľom v Moskve

What a beautiful city! #moscow #stbasilscathedral #redsquare #kremlin #russia #instatravel ❄️??

A post shared by James Asquith (@jamesasquithtravel) on

Slávny Taj Mahal v Indii

#tajmahal #india #agra #travel ??

A post shared by James Asquith (@jamesasquithtravel) on

Hora Uluru v Austrálii

Wow that hair! #australia #uluru #ayersrock #outback #northernterritory #redcentre #downunder #aus ??

A post shared by James Asquith (@jamesasquithtravel) on

Stretnutie s obyvateľmi na Papui Novej Guinei

Na fotografiu zo Slovenska si však musíme ešte počkať. Čo myslíte, ktorú časť našej krajiny navštívil? Napíšte nám svoj tip do komentára.

Pozri aj: Tento fotograf cestoval do najchladnejšieho mesta sveta, kde teploty klesajú pod -70°C. Oymyakon zabije človeka už za 60 sekúnd no aj tak v ňom žije 500 ľudí

interez.sk (Erik Vlčák), dailymail.co.uk, instagram.com
0
Komentovať (0)