Pixabay.com

O bizarné príhody a udalosti počas letov nie je núdza. Svoje o tom vedia letušky, ktoré ich denne zažívajú.

Práca letušiek v mnohých z nás vzbudzuje dobrodružné myšlienky. Cestovanie po celom svete, návšteva svetových metropol a pri tom stretávanie sa s rôznymi zaujímavými ľuďmi. No nie vždy je to tak ideálne, ako to na prvý počutie znie. Letušky sa stretávajú s rôznymi, aj podivnými ľuďmi a niekedy sa dostávajú do situácií, z ktorých zastáva rozum. Toto je výber niektorých z týchto bizarných situácií.

Špinavé plienky v sedadle

Lietadlo páchnuce fekáliami

V marci roku 2015 sa muselo lietadlo na trase z Londýna do Dubaja  vrátiť, lebo v ňom bolo cítiť nepríjemný fekálny zápach. Pilot urobil vyhlásenie, v ktorom sa cestujúcim prihovoril s tým, že možno cítia štipľavý zápach prichádzajúci z jednej z toaliet. To predstavovalo potenciálne riziko pre cestujúcich, keďže lietadlo nedokázalo tento smrad efektívne zrecyklovať. Cestujúci boli umiestení do hotelov, kde čakali na najbližší let.

Vačkovec na palube


Znesvätenie WC

„Cestujúci stál na uzavretom poklope WC a vyprázdňoval sa“ povedala jeden z najhorších zážitkov letuška s 30-ročnými skúsenosťami.

Netrpezlivý pasažier

V roku 2014 netrpezlivý pasažier chcel rýchlo vystúpiť z lietadla. Otvoril teda dvere, čím sa spustil núdzový režim. Lietadlo tak malo meškanie dve hodiny a celý incident bol vyčíslený na škodu 14 660 eur.

Explodujúca e-cigareta

Pred rokom sa na vnútroštátnom americkom lete udiala nehoda s e-cigaretou. Muž si túto cigaretu „zapálil“ no skrat v nej spôsobil výbuch, čím spôsobil veľké meškanie letu.

Pavúk v lietadle


Podivné žiadosti

Letuška pod pseudonymom Betty píše, že tie najpodivnejšie veci, čo si od nej pýtali, boli vlastne celkom bežné. Jeden z pasažierov od nej žiadal pinzetu, lebo chcel inému pasažierovi vybrať triesku, ktorú mal zapichnutú v zadku. Ďalší pasažier chcel tyčinky na čistenie uší a ďalší požadoval pohár, veko, hadičku a nôž, lebo si chcel vyrobiť katéter.

Podivné vyhlásenia

„Jeden pán bol nahnevaný a požadoval vyhlásenie cez tlačovú agentúru. Keď som sa spýtala, čo chce vyhlásiť, tak povedal, že niekto v jeho blízkosti „vypustil zo seba plyn“ a on to musí zaraziť“, povedala letuška, ktorá lieta zatiaľ tri roky. Ďalší cestujúci ju zase požiadal, aby povedala jeho susede, nech mu prepustí lakťovú opierku.

Čo to je…?

Zvieratá na palube

V roku 2013 boli z až 700 medzinárodných letov vykázaní pasažieri, ktorí so sebou viezli zvieratá. Medzi nimi boli také zvieratá ako napríklad sokol, ale aj ryby, žaby, korytnačky či papagáje.

Lietajúce prasce


Masívna turbulencia

Bývalá letuška uviedla, že najhoršia vec čo sa jej stala bola masívna turbulencia, ktorú nikto nečakal. Akurát išla so servírovacím vozíkom, keď ten doslova vyletel do vzduchu, odrazil sa od stropu a spadol jej na nohu, čím jej ju zlomil na dvoch miestach.

Najhoršie miesto pre dieťa

Nepríjemný mačací incident

Letuška pod pseudonymom Betty uviedla, že jedna jej kolegyňa musela požiadať ženu, aby prestala dojčiť mačku. Áno, čítate správne, mačku. Dojčiaca žena ale odpovedala, že nemôže prestať, lebo kŕmi svoje dieťatko.

Letecká práčovňa


Trčiaca pýcha

Betty ďalej uvádza, že ľudia, ktorí cestujú za zábavou do Las Vegas majú tendenciu sa opiť už v lietadle. Jeden pasažier bol tak opitý, že keď bol na toalete, tak alkoholové opojenie ho tak zmohlo, až z priestoru WC vypadol do uličky. Najhoršie na tom ale bolo, že pred vypadnutím z toalety si už nestihol schovať svoje prirodzenie naspäť do nohavíc. Letušky sa vynašli a zobrali kliešte na servírovanie chleba a pomocou nich mu jeho „nástroj“ zasunuli naspäť do nohavíc a muža potom odniesli preč. My len dúfame, že hneď potom nezačali pasažierom servírovať chlieb.

Ospalí nudistickí cestujúci

Mnohí cestujúci na dlhých medzinárodných letoch konzumujú prášky na spanie. Ak ich ale ešte skombinujú s alkoholom, niekedy sa dejú bizarné veci. Betty povedala, že títo ľudia niekedy „pozabudnú“ že sú v lietadle a nie u seba doma v posteli. A tak sa občas stáva, že takto omámení pasažieri sa potom tak, ako doma, začnú vyzliekať donaha.

Keď musíš, tak musíš


Vážne obavy z letu

Letuška s dlhoročnými skúsenosťami spomína na príhodu, keď žena vbehla do prednej časti lietadla a vtrhla do skrine, kde si letušky uskladňujú uniformy. Tam sa žena stočila do klbka a cmúľala si palec. Neskôr vysvitlo, že žena si zabudla vziať lieky na potláčanie úzkosti a strachu z letu.

Balansovanie

Oblečený len z časti

Jeden pasažier sa pokúsil do lietadla nastúpiť iba v plášti. Bez nohavíc. Bol to presne ten typ, ktorý by ste našli v opustenom parku a postavil sa pred vás a roztiahol plášť, povedala letuška so 40 ročnou praxou.

Tréning musí byť


Sendvičový zlodej

Ďalšia letuška opísala takúto príhodu. „Kúpila som si na letisku sendvič a nechala ho nedojedený na pulte v kuchynke. Bol na ňom aj kúsok rúžu, ktorý sa tam dostal z pier. Keď som prišla k pultu, zistila som, že sendvič tam nie je. Keď som našla muža, ktorý ho zobral a práve sa ním napchával, ten len pokrčil ramenami a povedal, že bol hladný“.

Yeti nohy


Krvavé prekvapenie

Letuška opísala svoj najzvláštnejší zážitok z letu. Pasažieri sa začali sťažovať, že z priestorov na batožinu nad hlavami kvapká krv. Bol to let z Karibiku a niekto si viezol čerstvo odrezanú koziu hlavu. Tento príbeh sa udial už dávno, dávno predtým ako sa zaviedli dôsledné kontroly pred vstupom na palubu.

Zažili ste aj vy počas prepravy a nemusí to byť len z lietadla, nejaký bizarný zážitok? Ak áno, podeľte sa s nami oň v diskusii.

Pozri aj: Nepite kávu a seďte radšej vzadu. 7 tipov, vďaka ktorým sa budete počas letu cítiť komfortne

interez.sk (mmm), businessinsider.com
Príbehy
0
Komentovať (0)