wikimedia.org

Najzaujímavejšie informácie zo sveta zvierat, z najrôznejších krajín, prírody, vesmíru. Veci, ktoré ste nevedeli o zdraví, jedle, správaní a o mnohých ďalších témach. To všetko sa vám v našich faktoch pokúšame priniesť každý deň. O čom to bude dnes?

Lietanie patrí medzi najmodernejší spôsob prepravy. Pravdou ale je, že tento druh dopravy využívame v porovnaní s inými menej často. Je preto pochopiteľné, že mnohí z nás nepoznajú všetky triky či tipy, ako si zabezpečiť čo najpohodlnejší let. Prinášame vám týchto 7 tipov, ktoré vám zabezpečia, že bude váš let čo najkomfortnejší. 

Pri oknách je chladnejšie

pixabay.com

V letových hladinách okolo 10 kilometrov, v ktorých lietajú bežné komerčné linky, sa teplota bežne pohybuje aj pod -50°C. Tento extrémny chlad samozrejme pôsobí na kostru lietadla a ochladzuje ju. Preto sú miesta pri oknách vždy o trochu chladnejšie. Ak máte radšej teplejšie miesto, voľte radšej sedenie pri uličke, alebo sa oblečte teplejšie.

Nepite kávu ani čaj

pixabay.com/pixabay.com

Pred nejakým časom prebehla kauza o znečistených nádržiach na pitnú vodu v lietadlách niektorých leteckých spoločností. V takej vode odborníci zistili prítomnosť baktérií E. coli či dokonca Staphylococcus aureus. Aj keď veríme, že letecké spoločnosti pôsobiace v Európe dbajú na čistotu vodných nádrží, pre vašu istotu si radšej objednajte balenú vodu alebo džús.

Skladacie stolíky a miesta na odkladanie sú najšpinavejšie

pixabay.com

Týchto miest sa dotýka najviac ľudí, a tak sa na nich prirodzene nachádza najviac baktérií. A niekedy ich umývanie nemusí prebehnúť podľa našich predstáv. Zarážajúce je napríklad tiež to, že ľudia sa nehanbia dokonca na týchto stolíkoch vymieňať svojim deťom plienky. Ak máte obavu, alebo si nie ste istí, či je stolík naozaj čistý, neumiestňujte naň jedlo bez obalu. Dobrým tipom je napríklad použitie dezinfekčného gélu alebo vlhčených obrúskov s dezinfekčnou zložkou.

Najlepší čas na let je dopoludnia

pixabay.com

Ak si môžete vybrať čas svojho letu, je dobré voliť časy odletov v ranných alebo dopoludňajších hodinách. Po prvé, je menšia šanca že váš let bude meškať, a navyše ak vás znepokojujú turbulencie, tak v ranných hodinách je menšia šanca, že nastanú.

Voľte si miesta v zadnej časti

wikimedia.org

Sedenie v zadnej časti má výhodu v tom, že môžete získať väčšiu pozornosť personálu. Všetky potraviny či nápoje sa skladujú vzadu, a tak pri ich servírovaní máte výhodu, a to najmä vtedy ak sa podávajú teplé jedlá na výber. Navyše pri vystupovaní z lietadla sa môžete rýchlejšie dostať k dverám na vystúpenie. Túto druhú výhodu majú samozrejme aj miesta vpredu.

Vankúš na krk majte mierne sfúknutý

kohbi.com

V prípade, že by v kabíne lietadla došlo k zmenám v tlaku vzduchu a vy by ste mali okolo krku nafukovací vankúš nafúknutý na maximum, mohol by explodovať. Je jasné, že k takej situácii nedochádza veľmi často, no také riziko existuje.

Zostavte si vlastné menu

crazy-traveller 

Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú širokú ponuku jedál počas letu. Existujú rôzne menu pre vegetariánov, vegánov či jedlá spĺňajúce náboženské požiadavky košér/halal. A aj ak nemáte špecifické požiadavky, môžete si takto pripraviť chutnejšie a pestrejšie menu, ako štandardné. V prípade dlhších zaoceánskych letov sa v niektorých prípadoch za takúto službu ani nepripláca.

Pozri aj: Prečo si niektorí ľudia balia svoje kufre do fólie, keď cestujú lietadlom? Po tomto zistení to možno začnete robiť aj vy

interez.sk (mmm), brightside.me

 

Príbehy
0
Komentovať (0)