foto: Unsplash

Vďaka novému projektu Európskej komisie budú mať mladí možnosť precestovať Európu vlakom zadarmo.

Vlakom do Európy? Prečo nie! Európska komisia si vymedzila cieľ, v ktorom chce zjednotiť Európu a dať mladým ľuďom možnosť spoznávať kontinent. Do tohto projektu investuje 12 miliónov eur a tak vznikne celoeurópsky železničný lístok Interrail Pass. Ten môžu dostať mladí ľudia k osemnástym narodeninám a vďaka nemu sa bude náš domovský kontinent zdať o čosi menší a bude omnoho prístupnejší.

Autorom tohto nápadu je nemecký europoslanec Manfred Weber, ktorý ho predniesol už v roku 2016. Program, ktorý sa uskutoční, bude pilotným projektom a celý nápad tak má prejsť akousi skúšobnou lehotou. Je to skvelý krok a mladí ľudia tak budú môcť byť o čosi družnejší voči ostatným národom a tiež môžu nájsť lásku v cestovaní. To mohli poznať doposiaľ len z internetu, teda aspoň tí, ktorých rodičia nemajú na financovanie drahých výletov.

Podľa portálu tvnoviny.sk umožní prvý skúšobný program bezplatne cestovať  20 až 30-tisíc mladým ľuďom po 30 európskych štátoch. Uchádzači sa budú prihlasovať systému, na základe ktorého sa vykoná objektívny a nestranný výber. Ako však bude výber prebiehať a na základe čoho budú uchádzačov vyberať, zatiaľ nie je známe.

Ak sa prvý skúšobný program osvedčí, mal by ďalej pokračovať a byť poskytnutý všetkým občanom Európskej únie, ktorá dovŕšili vek 18 rokov.

 

Mladí ľudia teda vďaka projektu budú môcť spoznať históriu krajín Dánsko či Francúzsko, no budú si môcť užiť aj exotiku slnečného Talianska či Grécka. Vďaka tomuto projektu budú naši mladí zbavení takejto vysokej investície a budú si môcť užívať cestovanie po Európe celkom zdarma. Teda minimálne, čo sa týka cestovných lístkov.

Pozri aj: Oddych pri mori či Alpy za pár eur. 10+ krajín Európy, kde sa bez problémov dostanete vlakom zo Slovenska bez prestupov

spravy.pravda.sk, TASR
Uložiť článok

Najnovšie články