Nalsedujúcich 15 umelcov z rôznych kútov sveta vám ukážu umenie tak, ako ste ho možno doteraz ešte nevideli: Na nerozoznanie od fotografií.

Títo umelci posunuli všetky hranice a nakreslili to, čo bolo niekedy nemožné. Niektorí obyčajným uhlím či ceruzkou. Nasledujúci umelci majú jedno spoločné, ich diela sú na nerozoznanie od fotografií.

Taner Ceylan

umleci13-taner-ceylan
© pinterest

Taner pochádza z Turecka a preslávil sa realistickými maľbami, ktoré sú na nerozpoznanie od reálnych fotografií. Na svoje diela prevažne používa akrylové farby a kreslí ich do hyper-realistického štýlu.

Diego Fazio

umelci1-diego-fazio
© faredelbene

Diego kreslí podobne, ako tlačiareň. Svoju kresbu začína kresliť z jednej strany a pomaly prechádza na ďalšie časti. Pracuje s ceruzkou a uhlím. Vytvoriť jednu takúto maľbu mu niekedy trvá aj 200 hodín.

Omar Ortiz

umelci2-omar-ortiz
© pinterest

Omar je výborný v sprostredkovaní tieňov, farby a svetla. Je až neuveriteľné, ako dokonale dokáže na obraze spodobniť každú krivku ľudského tela.

Gregory Thielker

umelci3-gregory-thielker
brightside.me

Gregory Thielker sa preslávil „dažďovými“ obrazmi. Tvorí ich akvarelmi a olejovými farbami. Jeho maľby okrem toho, že sú realistické, majú v sebe aj upokojujúcu atmosféru. Skúste sa len tak zapozerať na túto maľbu a relaxujte.

Ruth Tyson

umelci4-ruth-tyson
© deviantart

Vo všetkých dielach britského umelca Rutha Tysona nájdete dve spoločné veci: čierne pozadie a veľmi detailné portréty nakreslené zmesou grafitu, akvarelom či ceruzkami.

Roberto Bernardi

umelci5-roberto-bernardi
© science-fun

Je veľmi ťažké uveriť, že toto zátišie bolo kreslené umelcom Robertom Bernardiom. Každé jeho dielo ľudí udivuje svojou jasnosťou či zmyslom pre detail.

Robin Eley

umelci6-roberto-bernardi
robineley.com

Robin býva v Londýne, kde vytvára veľké, realistické maľby olejom. Jeho diela sú charakteristické tým, že svoje modely často zakrýva priehľadnými plastovými vecami pre lepší efekt.

Gottfried Helnwein

umelci7-gottfried-helnwein
thetoc.gr

Gottfried Helnwein prevažne využíva vodové farby na vytvorenie svojich diel. Zdá sa, že jeho talent je nekonečný – pracuje ako maliar, fotograf a sochár.

Vincent Fantauzzo

umelci8-vincent-fantauzzo
© kartinca

Práca slávneho austrálskeho umelca Vincenta Fantauzza je známa po celom svete. Jeho portrét Heatha Ledgera bol vyrobený len niekoľko týždňov pred tým, ako tento herec zomrel.

Kamalky Laureano

umelci9-vincent-fantauzzo
© kamalkylaureano

Kamalky Laureano je talentovaný umelec z Dominikánskej republiky. Používa techniku maľovania akrylovými farbami na plátno. Laureanové fotografie nie sú len kópie fotografií, sú aj odrazom samotného života.

Matthew Cornell

umelci11-thomas-arvid
wetheurban.com

V Cornellových obrazoch nenájdete žiadných ľudí. Nájdete v nich však svet, v ktorom vždy zvíťazí príroda.

Bryan Drury

umelci12-bryan-drury
@mdig.com

Americký umelec Bryan Drury absolvoval kurz na American Academy of Arts v roku 2007, kde si našiel svoj smer – realizmus. Za svoje diela si odniesol mnoho prestížnych ocenení v Európe, ale aj v USA. Drury sa zameriava na ľudskú kožu a často nájde spôsob a odhalí tie strany ľudského charakteru, ktoré sa ľudia mnohokrát snažia zakryť.

Yigal Ozeri

umelci12-yigal-ozeri
© yandex

Yigal Ozeri má neuveriteľný talent vo vnímaní svetla a tmy. To sa odráža aj na jeho umeleckých dielach, ktoré sú tak vďaka tejto dokonalej hre svetla, tmy, slnka a tieňa tak realistické, že vytvárajú taký dojem, ako keby sme sa pozerali na fotografiu.

Andrew Talbot

umelci13-andrew-talbot
© Andrew Talbot

Známy britský umelec Andrew Talbot je hviezdou v umeleckom svete od roku 2002. Preslávil sa svojim realizmom a výraznými farbami, vďaka čomu sú jeho diela unikátne a najviac rozpoznateľné a tak každý v obore vie, že to nakreslil Andrew.

Paul Cadden

umleci10-paul-cadden
@mdig

Jediné, čo Paul potrebuje, je grafitová ceruzka, ktorou sa mu veľmi presne darí zachytiť každú linku, vrásku, či emóciu na ľudskej tvári.

Pozri aj: Nemá kamarátky. Programátorka preto pozvala priateľov, aby spolu nafotili svadobné fotografie. Na výsledku sa budete náramne baviť

brightside.me