Málo ľudí je so svojím pupkom spokojných.

Patríte medzi nich, alebo máte svoj pupok za tak úžasnú časť svojho tela, akou v skutočnosti je?

Vedeli ste, že váš pupok je v podstate jedna z vašich prvých jaziev?

Vedeli? V skutočnosti je pupok jazva z pupočnej šňúry, ktorou ste boli spojení s matkou predtým, ako ste uzreli svetlo sveta.

Váš pupok je doslova posiaty baktériami, cítia sa tu ako doma

Koľko by ste odhadovali, že by sa v tých našich pupkoch našlo baktérií? 4-ciferné číslo medzi tými tipmi, predpokladáme, nebolo. Vrámci výskumu bolo na 60 ľuďoch identifikovaných 2368 (priemerný človek mal „len“ 67) rôznych druhov baktérií nažívajúcich si v týchto našich podivných jamôčkach.

Rozmýšľate nad piercingom v pupku?

Pre niekoho je to sen, niekomu sa to páčiť nemusí. Vedeli ste ale, že môže trvať 6 mesiacov až jeden rok kým sa jazva prelieči? Pupok by za celý ten čas mal byť v suchu a čistote, aby sa zabránilo infekcii.

U mnohých cicavcov pupok nenájdeme vôbec.

Zvláštne? Nuž. Namiesto bežného pupku aký poznáme, môžu mať len malý hrboľ, maličkú nenápadnú jazvu, alebo majú pupky jednoducho zakryté kožušinou (tú kožušinu u kamarátov nehľadajte).

Je pravdepdobnejšie, že ak ste muž, ste trochu starší, máte pupok s väčšou priehlbinkou a o chlpy po tele nie je núdza, budú sa vám tvoriť… hm… žmolky.

V prieskume od Dr. Karla Kruszelnickeho bolo testovaných niekoľko ľudí, ktorí si museli oholiť chĺpky na bruchu. Zisťovalo sa, či to zabráni zbieraniu sa nečistôt v pupku. Napadlo by vás, že tie jemné chĺpky okolo pupku vlastne robia s radosťou napriek a žmolky z oblečenia a rôzne iné nečistoty tam vlastne pekne posúvajú?

Chceli ste byť vždy v niečom výnimoční a nejde vám nič? Skúste tromfnúť rekord v Guinnessovej knihe rekordov za najväčšiu zbierku „pupkových žmoliek“!

Graham Barker bol v roku 2000 zapísaný do tejto známej knihy vďaka svojej neuveriteľnej zbierke, ktoré naplnili 3 veľké poháre. Idete do toho?