Canal+ [fr]

Simona Gray / / Film
Každému občas dobre padne zabudnúť na realitu a jej problémy a ponoriť sa do dobrého príbehu - a hlavne problémov iných ľudí... Či už sa chcete pokúsiť o to isté, alebo len hľadáte zaujímavý film, čítajte ďalej.

Keď realita začne byť ťažko znesiteľná a vy sa cítite skleslo a máte pocit, že nič nemá zmysel, je namieste menší únik z reality. A ten vám môžu poskytnúť aj filmy. Prinášame vám zoznam tých najčarovnejších filmov, ktoré vám pomôžu (aspoň na čas) zabudnúť na nezaplatené účty (uf…dúfajme, že len načas, inak by to mohlo mať neblahé následky) a prenesú vás do iných svetov. 

Enchanted (Začarovaní, 2007)

Walt Disney Pictures

Roztomilá rodinná komédia o dievčati z rozprávky, ktoré sa zamiluje do svojho Princa, a dosť tým nahnevá svoju macochu. Zlá kráľovná pošle úbohé dievča do moderného Manhattanu, kde musí nejakým spôsobom prežiť. A čuduj sa svete, podarí sa jej to (s dávkou šarmantnosti neohrabanosti, samozrejme).

The Golden Compass (Zlatá kompas, 2007)

Depth of Field

Pútavý fantasy príbeh Lyry, ktorá sa vydá na severný pól, aby zachránila svojho kamaráta, vás určite zaujme – má totiž všetko, čo potrebuje. Napínavý dej, skvelé efekty, úžasné obsadenie, a akoby toho nebolo málo, obrovského ľadového medveďa v brnení. A ak náhodou filmy nie sú vašou šálkou čaju, máme pre vás dobrú správu – Zlatý kompas si môžete aj prečítať.

Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastické zvery a ich výskyt, 2016)

Warner Bros Pictures

Príbeh, ktorý fanúšikov Harryho Pottera pohladí po dušiach. Newt Scamander cestuje do New Yorku s kufrom plným magických zverov, ktoré sa mu ale nedopatrením rozlezú po celom meste. Efekty, skvelé kostýmy a všetky tie roztomilé tvory spôsobia, že film vás do seba vtiahne v priebehu niekoľkých minút. A medzi tie roztomilé tvory rátam, samozrejme, aj Eddieho Redmaynea.

Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children (Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej, 2016)

20th Century Fox Film

Jacobovi starý otec často rozprával príbehy zo svojej mladosti, o tom, ako cestoval po svete a chytal príšery. Tieto príbehy sa ale v Jacobových očiach zmenili na metaforu jeho ťažkého detstva za druhej svetovej vojny, avšak len do chvíle, kedy Jacob jednu z týchto príšer uvidí na vlastné oči a jeho starý otec umrie. V snahe nájsť pravdu a pokoj cestuje na miesto, kde jeho starý otec prežil detstvo a objaví celkom nový, krásny a nebezpečný svet.

Tomorrowland (Krajina zajtrajška, 2015)

Walt Disney Pictures

Keď Casey získa mystický objekt, ktorý otvára cestu do paralelného vesmíru, obráti sa s prosbou o pomoc na cynického no geniálneho vynálezcu Franka. Dievča musí odhaliť tajomstvá tohto zvláštneho miesta mimo našej reality, známeho aj ako Krajina zajtrajška, a musí presvedčiť Franka, aby sa vrátil na miesto, odkiaľ ho vyhnali. Čaká vás skvelé obsadenie a napínavý dej.

Beautiful Creatures (Nádherné bytosti, 2013)

Warner Bros. Entertainment

A teraz hlavne niečo pre teenagerov. Príbeh sa odohráva v malom meste a točí sa okolo Leny, tajomného dievčaťa pochádzajúceho z čudáckej rodiny a Ethana, chlapca, ktorý sa do nej beznádejne zamiluje. Netuší však, že Lena sa márne snaží uniknúť svojim schopnostiam a tajomnej kliatbe, ktorá trápi jej rodinu už celé roky…

Oz the Great and Powerful (Cesta do krajiny Oz, 2013)

Walt Disney Pictures

Keď sa cirkusový kúzelník Oscar Diggs vďaka náhlemu hurikánu premiestni z prašného Kansasu do magickej krajiny Oz, myslí si, že sa na neho konečne usmialo šťastie a že jeho triky a kúzelnícke kúsky mu konečne zaručia bohatstvo a slávu. Pripravte sa na film plný šibalstiev, jasných farieb a nezabudnuteľných postáv.

Frozen (Ľadové kráľovstvo, 2013)

Walt Disney Pictures

Let it go, let it gooo… Túto čarovnú rozprávku už pozná hádam každý – a nielen vďaka nespočetným paródiám pesničky Let it go, ktoré môžete nájsť na YouTube. Keď sa kráľovstvo na severe ocitne pod prikrývkou ľadu a snehu, traja nebojácni hrdinovia – princezná Anna, odvážny Kristoff a snehuliak Olaf – sa vyberú do hôr, v ktorých sa skrýva Annina sestra Elsa, ktorá svojimi schopnosťami nechtiac zakliala celé mesto do ľadu…

Winter´s Tale (Zimný príbeh, 2014)

Warner Bros. Pictures

Autorom hudby pre tento film je Hans Zimmer a objaví sa tam Colin Farrell a Russell Crowe, čo viac si človek môže priať? Peter a Beverly milujú jeden druhého, ale osud nejako nechce, aby boli šťastní. Beverly umiera a Peterov bývalý mentor, démon Pearly Soames, ho chce tiež mŕtveho. Vyzerá to síce na bezvýchodiskovú situáciu, ale Peter sa odmieta vzdať a je odhodlaný svoju lásku zachrániť. Táto romantická rozprávka o láske, snoch, spravodlivosti a nádeji si určite zaslúži chvíľku vašej pozornosti.

The Adventures of Tintin (Tintinove dobrodružstvá, 2011)

Columbia Pictures

Hlavnou postavou je mladý reportér Tintin, ktorý vďaka svojmu zamestnaniu precestuje celý svet a zapletie sa do mnohých úžasných dobrodružstiev. Táto úžasná rozprávka od Stevena Spielberga nás učí pozerať sa na svet otvorenými očami a vidieť všetky tie úžasné divy a zázraky, ktoré sa v ňom ukrývajú. Tento film má pre vás pripravenú úžasnú grafiku a dychberúce dobrodružstvo.

Les Aventures Extraordinaires d’Adèle Blanc-Sec (Tajomstvo múmie, 2010)

Canal+ [fr]

Píše sa rok 1912 a nebojácna novelistka Adele je pripravená urobiť čokoľvek, čo jej pomôže dosiahnuť jej ciele. A to aj v prípade, že bude musieť vycestovať do Egypta a čeliť múmiám všetkých tvarov a veľkostí. V rovnakom čase sa v historickom múzeu v Paríži vyliahne pterosaurus a začne terorizovať mesto – áno, čítali ste správne. Znie to šialene, však? Luc Besson vytvoril ďalšie švihácke dobrodružstvo, ktoré ohromí každé dieťa. Aj také, ktoré už má vyše dvadsať.

Doctor Strange (Doktor Strange, 2016)

Marvel Studios Inc.

Sherlock si odskočil z 221b Baker Street do Marvelu. Strašná autonehoda doktora Strangea ukončí jeho úspešnú kariéru neurochirurga. Frustrovaný a náhle stratený v živote začne cestovať po svete v márnej nádeji, že nájde liek a bude môcť opäť používať ruky. Namiesto toho sa ale naučí kontrolovať čas a priestor. Tento film bol ďalším úspechom ako už štúdia Marvel (tento rok sa môžeme tešiť aj na Ragnarok), tak aj britského herca Benedicta Cumberbatcha.

Pozri aj: 10 silných filmov, ktoré vám nedovolia odlepiť sa od obrazoviek

interez.sk (Simona Gray) brightside.me
Komentovať (0)