pinterest.com, instagram

branči / / Série
Ako vnímate ženskú krásu vy?

Tieto modelky a zároveň inšpiratívne ženy búrajú všetky stereotypy o ženskej kráse. Sú jedinečné a originálne, no nie sú ako všetky ostatné. Napriek hendikepom sú silné, sebavedomé a majú na „konte“ mnoho dobrých skutkov. Vybrali sme pre váš z veľkej väčšiny pár žien, ktoré sú krásne, no stále sami sebou.

Chantelle Brown-Young

pinterest.com

Chantelle je černoška, ktorá trpí vzácnym ochorením vitiligo, pri ktorom stráca pigment a preto je celé jej telo pokryté bielymi škvrnami. V útlom veku boli na ňu deti v škole veľmi kruté, často ju šikanovali a vysmievali sa jej. Dnes to je však úplne iné. Jej „slabosť“ sa stala jej silnou stránkou, ktorá ju dostala na vrchol a dostala na titulné stránky časopisov a pod objektív najlepších fotografov.

Viktoria Modesta

pinterest.com

Silná žena, modelka a speváčka z Litvy, ktorá premenila svoj nešťastný osud ako inšpiráciu pre množstvo hendikepovaných ľudí. Viktória sa narodila s vykĺbenou nohou, ktorú jej museli lekári po mnohých operáciách amputovať. Ako hovorí, po amputácií sa jej veľmi uľavilo a dnes ju hrdo vystavuje vo svojich klipoch, či fotosériách.

Erica Irwin

pinterest.com

35- ročná modelka z Kalifornie sa radí medzi najvyššie modelky sveta. Erika je vysoká až 205 centimetrov.

Masha Tyelna

madmood.net

Táto modelka z Ukrajiny má veľké krásne oči, ktoré si možno želá mať mnoho z nás. Ľudia ju často volajú aj „cudzinka“ alebo „krásna elfka“.

Carmen Dell’Orefice

pinterest.com

Táto modelka má síce 84 rokov, no stále je nádherná a zdobí titulky najväčších módnych časopisov. Stále sa prechádza na mólach a je aj tvárou niektorých kampaní. Je dôkazom toho, že vek je len číslo.

Jamie Brewer

intermedia.ge

Prvá známa modelka, ktorá trpí Downovým syndrómom. Napriek tomuto ochoreniu sa jej fotografie preslávili takmer na celom svete, a Jamie budete možno poznať aj zo známeho seriálu American Horror Story.

Denise Bidot

pinimg.com

Táto 28 ročná modelka z Porto Rica je jednou z najobľúbenejších modeliek „plus size“. Denise je hrdá na svoju postavu a je príkladom pre všetky ženy, ktoré majú komplexy zo svojej váhy a postavy.

Casey Legler

pinterest.com

Táto francúzska bola prvá žena, ktorá podpísala zmluvu, že bude pracovať ako mužský model. Inými slovami Casey Legler začala fotiť pánske oblečenie. Jej výška je 188 centimetrov a krátky účes dobre definuje jej bradu, aby naozaj pôsobila ako mladý muž.

Moffy

fashionmodeldirectory.com

Túto modelku často nazývajú aj ako druhá Kate Moss. Moffy sa stala známou aj vďaka škúleniu, čo je jej pýchou.

Diandra Forrest

virbcdn.com

Diandra je zelenooká Afroameričanka albínka. Albinizmus je veľmi vzácny jav hlavne pri ľuďoch tmavej pleti a v módnom priemysle je to veľmi cenený jav.

Lolita, Black Hannah Montana

instagram

Svet je očarený neuveriteľnou krásou supermodelky, ktorá má veľmi zaujímavú farbu pleti. Je to mimoriadne atraktívna mladá dáma, ktorá sa sama nazýva aj „Black Hannah Montana“.

Pozri aj: Ruský fotograf zachytáva krásu ženských tiel tak, ako ste ju doteraz nevideli. Do jeho čiernobielych fotografií sa zamilujete

interez.sk (Lucia M.), brightside.me


Komentovať (0)