Foto: unsplash/ Frank Busch

Pred časom sa verilo, že koronavírus ohrozuje najmä starších jedincov.

V posledných týždňoch však bolo nakazených aj čoraz viac mladých a zdravých ľudí, vrátane malých detí. Zdá sa však, že 101-ročný starček prekoná čokoľvek, čo sa mu pripletie do cesty. Porazil koronavírus, prežil pandémiu španielskej chrípky a dokonca aj druhú svetovú vojnu.

Aj keď sa hovorí, že koronavírus je nebezpečný najmä pre starších ľudí, 101-ročný starček z Talianska je dôkazom toho, že aj tí ho dokážu poraziť. Ako informuje portál Futurism, muž bol hospitalizovaný minulý týždeň po tom, čo test preukázal, že má v tele koronavírus. Rodina si však už starčeka odviezla z nemocnice domov, kde sa bude ďalej zotavovať.

Foto: unsplash

Starček sa z koronavírusu úspešne zotavuje

Muž však porazil nielen koronavírus. Pán P., ako mu hovoria miestne médiá, sa narodil v roku 1919, teda v čase, keď svetom zmietala španielska chrípka. Tá vypukla v roku 1918 a život pripravila 600 000 Talianov, muž však prežil.

Taliansko patrí v súčasnosti medzi najviac postihnuté krajiny. Koronavírusom sa nakazili tisícky ľudí, lekári sú zúfalí a zdravotníctvo sa ocitlo na pokraji kolapsu. Po temných dňoch je preto pre obyvateľov Talianska príjemnou zmenou pozitívna správa o 101 starčekovi, ktorý sa napriek vysokému veku z koronavírusu úspešne zotavuje.

Futurism