foto: youtube.com

Určite ste už niekedy počuli zaujímavé teórie o vašich obľúbených filmoch, ktoré síce neboli pravdivé, no mnohí im uverili. Vďaka týmto zaujímavým mýtom sa tak z filmu stalo niečo úplne iné.

Mnohí filmoví nadšenci milujú niektoré filmy až tak, že keď ich niekde interpretujú, pridajú si niečo vlastné, čo by sa im tam páčilo. Niekedy vo filme uvidia skryté znaky či správy, ktoré pochopia úplne inak, ako boli myslené a zaujímavé mýty sú na svete. Toto je 10 bláznivých teórií, ktoré vymysleli milovníci filmov, no nie sú pravdivé. 

Temný rytier – Joker bol vojnový veterán

youtube.com

Táto teória sa týka filmu Temný rytier z roku 2008, kde si Jokera zahral slávny Heath Ledger. Niektorí fanúšikovia filmu si vysvetlili trochu zle scénu, kde je Joker prezlečený za vojaka a drží zbraň. K tomu sa pridali ešte nejaké hlášky z filmu, kde spomína vojakov a jazvy, ktoré má na tvári. Nakoniec bol Joker možno predsa len zlým kvôli jeho traume z minulosti, nie?

James Bond nie je konkrétna osoba, ale kódové označenie pridelené rôznym agentom

james_bond_007

Táto teória mohla pomotať hlavu naozaj mnohým najmä kvôli viacerým hercom, ktorí hrali Jamesa Bonda. V sérií filmov o agentovi 007 ostávajú označenia „Q“ a „M“ rovnaké, len ľudia, ktorí ich majú starnú, zomrú a nahradia ich noví. Prečo by to tak nemohlo byť aj so známym číslom 007? Pravdou však je, že Bond je stále rovnaká osoba, len herci, ktorí ho hrali sa menili.

Pán prsteňov – Gandalf chcel poslať orlov do Mordoru po celý čas

Fanúšikovia Pána prsteňov sa často pýtajú, prečo Gandalf jednoducho nepovolil, aby orly lietali do Mordoru. Podľa jednej teórie, ktorá sa rozpútala na sociálnych sieťach to bolo kvôli tomu, že čarodejník to chcel urobiť, no rozhodol sa, že svoje plány povie aj ostatným člnom hneď vtedy, ako sa dostanú do lesa Lorien, kde budú skrytí. Teóriu dopĺňa ešte aj to, že pri páde do jamy zakričal: „Leťte, vy blázni!“

Všetky udalosti vo filme Pomáda sú umierajúce vízie Sandy

V piesni „Summer Nights“ na začiatku filmu „Pomáda“ z roku 1978 si hlavný hrdina v podaní Johna Travoltu spomína na to, ako sa Sandy skoro utopila počas ich prvého stretnutia. Jedna populárna teória hovorí, že dievča v skutočnosti neprežilo a všetky snímky vo filme sú len jej víziami počas toho, ako zomiera na pláži. Na konci filmu Sandy a Danny nasadnú do červeného kabrioletu a auto vyrazí do neba. Práve tento moment ešte „potvrdzuje“ teóriu, že Sandy nakoniec naozaj zomrela.

Hviezdne vojny – Jar Jar Binks bol v skutočnosti Sith

jar jar b(l)inks

Niektorí nadšenci Hviezdnych vojen veria, že táto bytosť nebola v skutočnosti Jar Jar Binks, ale veľmi prefíkaný Sith, ktorý bol dlho v službe temnej sily. Niet divu, že si to diváci skutočne mysleli, pretože v tretej epizóde sa Jar Jar skutočne stal členom skorumpovaného galaktického senátu.

Matrix – Neo je stroj a Zion je ďalšia úroveň virtuálnej reality

Matrix

Je veľmi jednoduché stratiť sa v trilógií Matrix. Práve preto sa naskytli aj zaujímavé teórie od fanúšikov, ktorí niektoré veci jednoducho nepochopili. Jedna teória hovorí, že Neo je vlastne stroj a podzemné mesto Zion je len ďalšou úrovňou virtuálnej reality, ktorú ľudia vytvorili, aby mohli mať stroje pod kontrolou.

 Titanic – Jack bol cestovateľ v čase, ktorý prišiel na Titanic len kvôli tomu, aby zabránil Rose spáchať samovraždu

Tak známy film ako Titanic si určite zaslúži niekoľko bláznivých teórií. Podľa niektorých fanúšikov bola postava Leonarda DiCapria poslaná na Titanic z budúcnosti, len preto, aby zachránil Rose pred samovraždou. Ak by totižto skočila, loď by musela zastaviť a kvôli tomuto oneskoreniu by nikdy nedošlo k zrážke s ľadovcom. V dôsledku toho by bol priebeh dejín navždy zmenený.

Mad Max je jeden zo štyroch jazdcov Apokalypsy

V post-apokalyptickom filme „Mad Max: Zbesilá cesta“ z roku 2015, sa nachádza veľmi veľa metafor a skrytých symbolov. Diváci napríklad poukazujú na podobnosť medzi niektorými postavami a jazdcami Apokalypsy.

Pulp Fiction – V kufri Marsellusa Wallaceho sa nachádza jeho duša

Jedna legenda hovorí, že diabol vytiahne dušu z človeka cez dieru v zadnej časti krku. Vo filme „Pulp Fiction“ z roku 1994 má kriminálny šéf Marsellus Wallace leukoplast presne na tomto mieste. Po zadaní čudného kódu s číslami 666 sa kufor otvorí a môžeme vidieť len divné svetlo, ktoré vychádza zvnútra.

Harry Potter – Rokfortská škola neexistuje. Svet čarodejníkov je len vymyslený svet Harryho

Niektorí fanúšikovia filmov a kníh o Harrym Potterovi majú podozrenie, že celý svet mágie je jednoducho svet, ktorý si vymyslel osamelý a nešťastný chlapec, ktorý trávi svoje dni v malej kutici. Magická škola, priatelia a rôzne dobrodružstvá si Harry len vymyslel, aby utiekol zo strašnej reality. Veľmi smutná teória, nemyslíte?

Pozri aj: Ponurá dráma či legalizácia porno priemyslu. Toto je 8 vysoko očakávaných seriálov, ktoré vám spríjemnia prichádzajúcu jeseň

brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy