V poradí desiaty Burzoblšák nám otvára nový kalendárny rok 2016. Po úspešnej Vianočnej edícii sme sa rozhodli januárový termín zachovať klasický, plný najmä noseného...

V poradí desiaty Burzoblšák nám otvára nový kalendárny rok 2016. Po úspešnej Vianočnej edícii sme sa rozhodli januárový termín zachovať klasický, plný najmä noseného oblečenia a štýlových doplnkov. Spestrením budú aj rôzne ručne vyrábané predmety a domáce produkty. Burzoblšák sa výnimočne presúva na v poradí tretiu sobotu – 16.1. Nasledujúce mesiace sa však bude konať ako vždy – každú prvú sobotu v mesiaci. Medzi burzoblšákovskými novoročnými predsavzatiami je najmä cieľ zlepšovať sa a rásť ako podujatie. Samozrejme chceme hlavne tešiť ľudí, ktorí sa na Burzoblšák pravidelne vracajú a pomáhajú nám postupne vytvárať peknú tradíciu a burzoblšákovskú komunitu.

Najbližší Burzoblšák sa uskutoční 16. januára. Po vianočnom ošiali a silvestrovských oslavách v januári vždy príde obdobie, kedy znova treba nastúpiť do pracovného kolotoča povinností, či študijných stresov. Dúfame, že uprostred mesiaca si nájdete cestu aj k nám na Burzoblšák, kde je pre Vás okrem klasického predaja/výmeny oblečenia pripravená aj príjemná komunitná atmosféra. Na svoje si okrem milovníkov oblečenia, topánok a doplnkov prídu aj tí z Vás, ktorých zaujímajú ručne vyrábané predmety či rôzne doplnky, ale bude tam aj niečo homemade pre mlsné jazýčky. Počas nákupného kolotoča si budete môcť pochutiť aj na skvelej káve či špeciálnom hotdogu v americkom štýle.

burzoblsak

Burzoblšák je komunitné podujatie, ktorého cieľom je recyklácia a znovuvyužitie starého oblečenia či nepotrebných predmetov, ktoré sa môžu iným ľuďom hodiť. Jedným z rozmerov nášho podujatia je aj pomoc Bratislavským detským domovom, ktorým po každom podujatí oblečenie darujeme. Snažíme sa pomáhať aj začínajúcim výrobcom (handmade a vlastné výrobky), ktorí môžu svoju tvorbu prezentovať v rámci Burzoblšáku za oveľa nižšie ceny ako na obdobných bratislavských podujatiach. Ide nám aj o vytvorenie tradície akého si „mini trhu“ a stretávania sa miestnych obyvateľov v Ružinove. Organizátorom podujatia nie je nijaká firma, Burzoblšák spravujeme dvaja. Sme vysokoškoláci a zastrešovanie a realizácia eventov nás baví a vieme si predstaviť robiť podobné aktivity aj v budúcnosti.

burzoblsak2

Otvorte s nami Burzoblšáky 2016 už 16. januára od 8:00 hod v areáli 1. súkromného gymnázia na Bajkalskej 20 v Ružinove.

Rezervácie predajných miest: burzoblsak.weebly.com.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )