pbs.twimg.com

Poznali sme ho ako neporaziteľného hrdinu, ktorého údery vo filmoch sa stali legendárnymi. Aj keď mal vždy nejaké to kilo navyše, na jeho prejave...

Poznali sme ho ako neporaziteľného hrdinu, ktorého údery vo filmoch sa stali legendárnymi. Aj keď mal vždy nejaké to kilo navyše, na jeho prejave mu to neuberalo. Práve naopak. Vlastným menom Carlo Pedersoli, no celý svet ho poznal pod menom Bud Spencer. Tento charizmatický herec sa včera večer – 27. júna 2016 vo veku 86 rokov v pokoji rozlúčil so svetom v kruhu svojej rodiny.

Buda Spencera celý svet pozná najmä vďaka talianskym westernovkám, v ktorých mu vždy asistoval jeho priam až neodmysliteľný herecký partner Terence Hill.

bp.blogspot.com
bp.blogspot.com

Bud Spencer so svojimi úctyhodnými rozmermi zaujal mnohých režisérov, veď nájsť kvalitného herca s výškou dva metre a s vyše 100 kilogramami váhy v Taliansku veru jednoduché nebolo. Svoju hereckú kariéru začal v roku 1951, a to vo svojich 32 rokoch. Dovtedy sa venoval právu, ktoré mal vyštudované. Zlatá éra jeho filmov nastala od 70. rokov, kedy natáčal aj niekoľko filmov ročne. Jeho plodná kariéra pokračovala až do roku 2000, potom sa obmedzil len na menšie občasné úlohy.

Pripomeňme si teraz tohto fenomenálneho herca výberom z jeho najznámejších filmov:

Boh odpúšťa, ja nie

ilcinefiloinsonne.files.wordpress.com
ilcinefiloinsonne.files.wordpress.com

Prvý film, kde si zahrali Bud Spencer a Terence Hill prvýkrát hlavné úlohy, a to aj prvýkrát pod svojimi pseudonymami. Je to klasický taliansky spaghetti western a Buda Spencera s Terencom Hillom vystrelil medzi Áčkových talianskych hercov.

Pravá a ľavá ruka diabla

brothers-ink.com
brothers-ink.com   

Pokračovanie úspešných talianskych westernov. Pôvodne vo filme mal hrať len Bud Spencer, no presvedčil režiséra, aby hlavní hrdinovia boli dvaja – on a Terence Hill.

Malý unavený Joe

budspencerofficial.com
budspencerofficial.com

Asi najznámejší „špagety“ western, v ktorom hviezdilo duo Spencer & Hill. Film je pokračovaním Pravej a ľavej ruky diabla a je nabitý vtipnými situáciami. Drobček v podaní Buda Spencera svojimi legendárnymi „spencerovkami“ rozhodne nešetrí.

Dvojníci

amazonaws.com
amazonaws.com

Tentoraz to nie je dvojrola, ale štvorrola. Bud Spencer a Terence Hill predstavujú dvoch ustráchaných milionárov, ale takisto aj dvoch neohrozených ochrancov, ktorých len tak niečo nezastraší. O vtipné situácie a pútavý dej rozhodne nie je núdza.

Miliónový chrobák

wikimedia.org
wikimedia.org

Bud Spencer v podaní neapolského policajta vyšetruje zločiny v Afrike. Po rozbití pašeráckeho gangu v Juhoafrickej republike si ide oddýchnuť do Egypta. Tam sa ale hneď sa púšťa do ďalšieho pátrania a odhaľuje ďalšie nekalé zámery, ktoré nemôžu ostať nepotrestanými.

Podľa mnohých názorov je tento film asi  jeden z najlepších, kde sa v hlavnej úlohe predstavil Bud Spencer.

Najlepší spôsob, ako si uctiť pamiatku výborného herca, je oceniť jeho tvorbu. Ak teda budete mať čas a chuť, pozrite si napríklad jeden zo spomínaných filmov a vzdajte tak hold jednému z najväčších talianskych hercov.

pbs.twimg.com
pbs.twimg.com

zdroj: interez.sk (Matej Mensatoris) csfd.cz, imdb.com

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )