Foto: Vijce

katka / / Série
Viete, ako vytvoriť aj z obyčajného miesta zaujímavú fotografiu?

Nemecký fotograf Vijce, ktorý získal viacero ocenení, dokázal vytvoriť zaujímavé fotografie aj z tých najvšednejších miest. Už v minulosti pridával niekoľko tipov na inšpiráciu a tentokrát sa zameral na ošumelé vlakové stanice, ktoré síce mnohým môžu pripadať ako škaredé, no v skutočnosti ukrývajú isté čaro.

Podľa jeho slov sám zachytil tie najobľúbenejšie fotky na tých najškaredších miestach: „Samozrejme, je to väčšia výzva nájsť niečo zaujímavé na nezaujímavých miestach. No nie je to tak vlastne krása pouličnej fotografie?“ Na jeho záberoch môžete vidieť, že sa mu podarilo zachytiť neprívetivé prostredie stanice z jemnejšej, ba priam ľudskejšej stránky. Vijce tvrdí, že to dokážete na akomkoľvek mieste by ste chceli.

Stačí, ak sa na priestory zadívate o trochu dlhšie a miesto, nech je akokoľvek depresívne, budete zrazu vidieť v inom uhle pohľade. Zrazu uvidíte veci, ktoré ste si predtým nevšimli, všimnete si ľudí, ktorých ste predtým prehliadali. Kľúčom je pritom jednoduchá zásada – nebojte sa experimentovať, pokojne si aj ľahnúť na zem, aby ste získali inú perspektívu a najmä choďte a majte oči otvorené. Dôkaz, že sato dá, môžete nájsť na jeho stránke, kde pravidelne pridáva fotografie z najrôznejších miest.

Bežnému fotografovi by táto stanica pravdepodobne pripadala ponurá a škaredá

Vijce sa však na miesto zadíval dlhšie a uvidel v ňom množstvo možností

Niekedy jediné, čo fotograf musí urobiť, je pohrať sa s perspektívou

Zrazu je miesto, ktoré sa spočiatku zdalo byť nudné, ľudskejšie a živšie

Fotografie boli použité so súhlasom autora.

Pozri aj: Trashy kind of beauty: Kontroverzný slovenský fotograf vníma potetované pankáčky ako špinavú estetiku. Jeho fotografie ti ukážu inú stránku ženskej krásy

boredpanda.com
0
Komentovať (0)