Elizabeth a Tom majú spolu päť detí, všetky mladšie ako 12 rokov. V noci sa často stáva, že najmladší svojim plačom prebudí aj ostatné deti. Takmer...

Elizabeth a Tom majú spolu päť detí, všetky mladšie ako 12 rokov. V noci sa často stáva, že najmladší svojim plačom prebudí aj ostatné deti. Takmer vždy to končí tak, že spí nakoniec celá rodina v jednej posteli. Po mnohých takýchto nociach si Elizabeth povedala, že musí túto situáciu nejako vyriešiť. Od spoločnosti Ikea jej prišli dve poschodové postele, a to, čo pomocou nich vytvorila, je jednoducho úžasné a hlavne ľahko realizovateľné.

ikea postel1
biglike.com

Stačí si zakúpiť dve poschodové postele „Kurda“ z Ikea a začať tým, že postavíte jednu z nich. Druhú postavte zrkadlovo pozdĺž prvej postele, tak ako je znázornené na obrázku. Postele umiestníte oproti sebe tak, že ostanú viditeľné všetky biele strany. Ak máte v izbe málo priestoru, môže sa stať, že rebríky budú tak blízko steny, že po nich deti nevylezú. V tom prípade primontujte rebríky spredu na posteľ.

ikea postel2
biglike.com

Odstráňte spodné priečne nosníky z každej postele, ktoré sú v strede postele. Ak sa bojíte, že by tým posteľ stratila stabilitu, skúste na posteľ pripevniť niečo ploché, čo by neprekážalo pri umiestnení matraca. Ďalej budete potrebovať dve drevené tabule, teda pásy bielej farby. S týmito kúskami vlastne vytvárate spojenie medzi dvomi poschodovými posteľami. Ak je priestor medzi posteľami dostatočne dlhý, stačilo by použiť aj priečky, ktoré ste odstránili. Nezabúdajte však, že ak už priečky skrátite alebo upravíte, nebude možné zložiť postele do originálnej podoby.

ikea postel3
biglike.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Najnovšie články