foto: Dorota Holubová

Elegantné oblečenie, extravagantné kostýmy. To všetko vystihuje kabaretnú atmosféru. Ako to však vyzerá za oponou a v šatniach?

Do nášho hlavného mesta sa vrátil kúsok histórie a kultúra je opäť o čosi bohatšia. Vedeli ste o bratislavskom kabarete Red Cat Cabaret Club na Obchodnej ulici? Nech je vaša odpoveď akákoľvek, teraz máte možnosť pozrieť sa do zákulisia tohto netradičného podniku. Nenechajte sa zmiasť prvotným dojmom. Kabaret nie je nuda. V minulosti to boli veľmi divoké miesta, ktorým nechýbala vášeň, hudba, farby, alkohol a množstvo umelcov. Jedným z historicky najznámejších kabaretov bol Moulin Rouge, ktorý stojí dodnes na svojom pôvodnom mieste v Paríži.

Za slovenským kabaretom stojí herečka Lucia Siposová v spolupráci s režisérom, choreografom a tanečníkom Vaškom Púčikom. Toto miesto má jedinečný charakter a hemží sa to tu talentovanými ľuďmi, ktorí sú plní odhodlania a nadšenia. Môžete tu vidieť unikátne šou, v ktorých účinkujú ešte unikátnejší herci. A inak tomu nie je ani v zákulisí.

Dorota Holubová

Za projektom Red Cat stojí slovenská fotografka Dorota Holubová. Mimo kabaretu fotí aj zákulisie hudobných kapiel. Jej zábery a práca sú mimoriadne, no pokiaľ hovoríme o kabarete, ide o skôr o srdcovú záležitosť. „Moji rodičia boli kedysi divadelníci, otec režisér a mama herečka, od útleho veku som sa pohybovala v tomto zákulisnom svete. Myslím, že práve tieto fotografie reflektujú aj moje detstvo a možno podvedomé spomienky práve z divadelného prostredia,“ povedala Dorota pre interez.sk.

Dorota Holubová
Dorota Holubová
Dorota Holubová
Dorota Holubová
Dorota Holubová
Dorota Holubová
Dorota Holubová
Dorota Holubová
Dorota Holubová
Dorota Holubová
Dorota Holubová

Pokiaľ túžite po netradičnej, divokej, no kultivovanej nočnej zábave, určite už viete, ktoré miesto máte navštíviť. „Pokiaľ chcete zažiť niečo nevšedné, tak odporúčam návštevu Red Cat Cabaret Clubu. Všetci účinkujúci a celý kabaretný personál to fakt robia s vášňou a to sa odzrkadľuje na ich výstupe,“ dodáva Dorota. Nezabudnite však, že pri návšteve určite treba dodržať dresscode, takže sa hoďte do gala a pripravte sa na nezabudnuteľné šou.

Pre viac podobných fotografií sleduj Dorotu Holubovú na Facebooku alebo Instagrame.

Pozri aj: Za 97 dní prešiel po hraniciach Československa 3600 kilometrov. To všetko preto, aby pre toto dievčatko vyzbieral 130 tisíc českých korún

Príbehy
0
Komentovať (0)