reference.com

Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Dnešná hádanka vám dá možno zabrať, no stačí sa trochu zamyslieť a jednoducho si to prepočítať.

Zadanie:

Farmár drží králikov v troch veľkých klietkach, ktoré sú uložené v rade na dvore. Každá klietka je namaľovaná inou farbou – červená, žltá a zelená. Až donedávna bol počet králikov v zelenej klietke dvakrát väčší ako počet králikov v žltej klietke. Potom jedného dňa, zobral farmár z rohovej klietky naľavo päť králikov a dal ich miestnym deťom. Potom zobral polovicu králikov, ktorí ostali v ľavej klietke a presťahoval ich do červenej klietky.

Akú farbu má klietka, ktorá je na ľavom rohu?

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )