foto: Instagram. @asoloscopodilucro

V minulom storočí patrila Litva medzi pätnásť republík Sovietskeho zväzu, čo ovplyvnilo nielen ten denný, ale takisto aj nočný život.

Fotograf Andrew Miksys sa narodil v Seattli, no jeho rodičia pochádzali z Litvy. Prvýkrát navštívil rodnú krajinu svojich rodičov v roku 1995. V roku 1999 sa tam vrátil, aby uskutočnil svoju ročnú expedíciu.

Andrewovi stačila jedna noc v odľahlej obci, kde objavil starý nočný klub. Okamžite sa chopil príležitosti a odfotografoval niekoľko snímok nielen ľudí, ktorí sa tam bavili, ale takisto aj miesta, kde sa to všetko konalo. Miesta, kde sa totižto diskotéky či párty konajú, sú často bývalé sovietske úrady či väznice s plynovými maskami a tmavými miestnosťami, kde mladí ľudia vytvorili priestor pre tanečný parket.

Fotograf sa tak rozhodol pokračovať s týmito fotografiami nasledujúcich desať rokov. Všetky snímky tvoria jeho knihu s názvom DISKO, ktorá sa v Litve teší celkom veľkej obľube. Okrem toho si však môžete fotografie pozrieť aj na jeho sociálnych sieťach.

#andrewmiksys

A post shared by Stephanie Widmann (@steph__wi) on

T E E N L U V #Andrewmiksys, 2000

A post shared by Joy girls (@joy_girls) on

#AndrewMiksys

A post shared by Leanne Elizabeth (@leanne.elizabeth) on

⚡️disco. #andrewmiksys #lituania #2000

A post shared by Enfant. Sans Prodiges (@asoloscopodilucro) on

⚡️disco #andrewmiksys #lituania #2000

A post shared by Enfant. Sans Prodiges (@asoloscopodilucro) on

Pozri aj: Vyžiadali si milióny životov. Týchto chýb sa ľudstvo dopustilo a zmenili tak vývoj histórie celej planéty (V KOCKE)

designyoutrust.com
Príbehy
0
Komentovať (0)