Foto: Instagram (brit_allen_)

Väčšina ľudí si pod vlčiakom predstaví nemeckého ovčiaka. Nie je to však celkom tak.

Ako vlčiak sa v skutočnosti definuje kríženec psa a vlka. Vo väčšine prípadov sa však nenaráža na zviera skrížené týmito dvomi druhmi, ale na psy, pri ktorých bol počas šľachtenia využitý vlk. Vlčiaky v sebe majú väčšinou vyššiu genetickú percentáž psa, než vlka. To však nebol prípad Yukiho, ktorého jeho majitelia zanechali v útulku, pretože bol pre nich nezvládnuteľný.

Yuki mal vtedy len 8 mesiacov. Pri vlčiakoch akým je on, je kľúčové to, koľko percent jeho DNA tvorí vlk a koľko pes. Toto percento následne určí to, ako bude zviera vyzerať a správať sa. Zamestnanci útulku zostali v šoku, keď zistili, že Yuki je z 87,5% vlk a len z 8,6% je sibírsky husky. Zostávajúcich 3,9% v jeho genetickej informácii zohrával nemecký ovčiak.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Shy Wolf Sanctuary (@shywolf_sanctuary),

Brittany Allen, dobrovoľníčka v útulku určenom pre vlčiaky sa tohto mierumilovného obra ujala. Yuki si veľmi rýchlo zvykol na jej spoločnosť a stal sa z neho skvelý spoločník, ktorý má dokonca aj zmysel pre humor. Zároveň však patrí k zvieratkám, ktoré dajú človeku veľmi jasne najavo či si jeho spoločnosť prajú alebo nie. Dalo by sa teda povedať, že Yuki je dosť temperamentný.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Brittany Allen (@brit_allen_),


Vlčiaky sú považované za zvieratá, ktoré sa veľmi rýchlo adaptujú na život s človekom. Akonáhle sú však vytrhnuté z divočiny, druhýkrát by už v takomto prostredí neprežili. Vlčiaky sú síce zvieratá, ktoré si vyžadujú rešpekt, no zároveň nie je nemožné si k nám nájsť cestu.

Yuki sa pôvodne nachádzal v útulku s vysokou úmrtnosťou. Teraz však oplýva šťastím v spoločnosti dobrovoľníčok organizácie Shy Wolf Sanctuary. Tá sa o podobné, odvrhnuté zvieratá stará a dáva im druhú šancu.

unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články