Mario Cea/Wildlife Photographer of the Year Awards

Michal Blaško / / News
Každý, kto sa už aspoň raz pokúsil odfotografovať zviera v divočine sa určite veľmi potrápil, kým zachytil čo i len jeden snímok. Toto všetko si vyžaduje veľa času a trpezlivosti.

Predstavte si ale, že vašim cieľom je zachytiť len 16,5 centimetrového rybárika, ktorého nevidíme na každom rohu a jeho pohyby sú veľmi rýchle, čo je pre zachytenie momentu ešte ťažšie. Presne takáto fotografia vyhrala tohtoročné ocenenie londýnskeho Natural History Museum (NHM) za najlepšiieho fotografa divokej prírody

Ocenenie Wildlife Photographer of the Year Awards vyhral jednoznačne španielsky fotograf Mario Cea, za ktorého hlasovalo vyše 25-tisíc ľudí spomedzi ďalších 25 fotografií. „Táto fotografia mi dala zabral. Musel som spraviť až 5-tisíc pokusov, kým sa konečne podarila táto, výherná,“ povedal Mario, ktorý chodil vyše 5 mesiacov na jedno miesto, kde tento rybárik lovil svoje koristi. Bol to plytký rybník s vysokou koncentráciou rýb.

Túto výhru si Mário jednoznačne zaslúži. Veď rybárik loví takou rýchlosťou, že pre ľudské oko sa stáva takmer neviditeľným. Ako môžete na fotografii vidieť, jeho rýchly pohyb spôsobil aj hmatateľnú modrú stopu, ktorú za sebou rybárik zanecháva.

Viac finalistov si môžete pozrieť v našom staršom článku.

Mario Cea/Wildlife Photographer of the Year Awards

Pozri aj: 25 najúchvatnejších fotografií roku 2016 z objektívu National Geographic

iflscience.com


Komentovať (0)