Foto: pixabay

Michal Blaško / / News
Wizz Air, najväčšia nízkonákladová spoločnosť v strednej a východnej Európe, oznámila spustenie novej priamej leteckej linky z Letiska Bratislava do poľskej Varšavy, 4x týždenne.
Len po 7 mesiacoch od príchodu leteckej spoločnosti Wizz Air na Letisko M. R. Štefánika pridáva letecká spoločnosť Wizz Air z bratislavského letiska už štvrtú novú linku. Po oznámení priamych letov do Skopje v Macedónsku, do Kyjeva na Ukrajine a do Tuzly v Bosne a Hercegovine pribudne od 30. júna 2017 nová linka z Bratislavy do Varšavy s frekvenciou 4 x týždenne.

Cena za jednosmernú letenku sa začína už od sumy 19,99 EUR, lietať sa bude v pondelky, stredy, piatky a nedele.

Tamara Vallois, riaditeľka komunikácie Wizz Air, povedala: “Je pre nás veľkým potešením, že krátko po oznámení novej linky z Bratislavy do Kyjeva, môžeme priniesť našim slovenským cestujúcim ďalšie dobré správy v podobe nového spojenia s Varšavou až štyrikrát týždenne. Varšava je jedno z prvých miest, ktoré sme v roku 2004 pridali do našej siete spojení a veríme, že nová linka prinesie nielen výrazné uľahčenie našim slovenským cestujúcim pri cestovaní do Poľska, ale zároveň ponúkne nové možnosti využívania širokej palety letov za výhodné ceny v opäť širšej ponuke letov Wizz Air-u.“

lietadlo

Wizz Air prednedávnom oznámila aj spustenie novej priamej leteckej linky z Letiska Bratislava do Kyjeva na Ukrajine. 

Hlavné mesto Ukrajiny, Kyjev, je najväčším obchodným a kultúrnym centrom krajiny s množstvom historických a architektonických pamiatok a bohatým kultúrnym dedičstvom. Spolu s novou linkou do Kyjeva tak Wizz Air ponúka už tri letecké spojenia z Bratislavy, a to linku do Skopje v Macedónsku, linka do Tuzly v Bosne a Hercegovine pribudne od marca 2017, a novinkou je aj Kyjev na Ukrajine, za 29,99 EUR.

Odlietať z bratislavského letiska do IEV (letisko Žuljany) sa bude o 8.15 hod., prílet je o 10.55 hod. Z Kyjeva do Bratislavy sa odlieta o 6.55 hod, prílet je o 7.45 hod.

Ivan Trhlík, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave: „Letecké spojenie z bratislavského letiska do Kyjeva a späť sa obnovuje po troch rokoch. Po ukončení prevádzkovania letov spoločnosťou Air Onix na uvedenej trase v decembri 2013 sme si boli vedomí toho, že Bratislava potrebuje mať priame letecké spojenie s hlavným mestom susediacej Ukrajiny. Sme radi, že sa nám podarilo v rámci rokovaní dohodnúť spoluprácu so spoločnosťou Wizz Air, ktorá ponúkne slovenským cestujúcim spojenie s Kyjevom 2 x týždenne.“

Cez Wizzair môžete pomerne lacno letieť aj do Skopje za 30 EUR, alebo do izraelského mesta Eilaty, za 43 EUR. Kam teda pôjdete najbližšie?

TS Bratislava Airport


Komentovať (0)