Foto: Twitter.com (madalynrose)

katka / / Série
Požiadať o pár dní voľna sa zdá byť jednoduché. No čo ak si musíte dôvod vymýšľať, pretože váš šéf nerozumie, prečo by ste mali oddychovať od stresu?

Vysoké pracovné nasadenie nás často stojí aj všetok voľný čas, keďže aj po príchode z práce domov si nevieme oddýchnuť. Internetová vývojárka Madalyn Parker si kvôli prepracovaniu chcela vziať pár dní voľna, aby si prečistila hlavu a bola chvíľu sama so sebou. Odpoveď, akú jej šéf poslal, by ste však zrejme nečakali.

Madalyn pracuje v spoločnosti Olark, ktorá vyvíja live chat softvéry. Už v roku 2015 napísala esej, v ktorej hovorí o jej ťažkých mentálnych problémoch a ako ovplyvnili jej kariéru. Firmy totiž často ignorujú to, že zamestnanci sa môžu trápiť s depresiou, úzkosťou alebo inými psychickými problémami, a to aj napriek tomu, že duševné zdravie je základom dobrého pracovného výkonu. Na základe týchto skúseností sa rozhodla so svetom podeliť o to, ako súcitne reagoval jej šéf na jej posledný mail s jednoduchou požiadavkou – dva dni voľna na upevnenie svojho duševného zdravia.

Na jej email jej odpovedal generálny riaditeľ spoločnosti Olark Ben Congleton. Jeho empatická odpoveď prekvapila mnohých, keďže s rovnakým problémom bojuje viacero ľudí; akú výhovorku zvoliť, ak sa necítite po duševnej stránke v poriadku a potrebujete si vziať deň voľna?

Chcel som vám osobne poďakovať za mail, ako bol tento. Vždy mi to pripomenie, aké je dôležité vziať si PN kvôli vlastnej duševnej pohode, nemôžem uveriť tomu, že to vo firmách nie je bežné. Ste príkladom pre nás všetkých a pomáhate prekonávať predsudky o duševných problémoch a aj vďaka vám vieme zo seba vydať svoje maximum,“ odpísal Ben.

Medzi ľuďmi sa okamžite zdvihla vlna záujmu, keďže takéto „výhovorky“ mnohí zamestnávatelia neakceptujú. „Minule som si musela vziať dovolenku, aby som dokázala odfiltrovať náročný mesiac v práci, ktorý ma v spojení s bezsennými nocami úplne vyčerpal,“ znela jedna z reakcií pod jej príspevkom. Iných za voľné odpoludnie čakalo na druhý deň množstvo práce.

Ťažko si predstaviť, že si niekto musí vybrať čo je dôležitejšie – duševné zdravie alebo schopnosť vykonávať prácu naplno. Mali ste aj vy podobný problém v práci? Napíšte nám do komentárov, čo si o tom myslíte vy.

Pozri aj: Kvôli nadváhe si z nej uťahoval. Muž v lietadle písal o žene vedľa neho správy, jej reakcia však stojí za to

boredpanda.com
0
Komentovať (0)