branči / / Planéta Zem
To, ako je extrémne znečistená Čína sme vám už ukazovali. V hlavnom meste Číny, v Pekingu  je miera smogu až 40- krát vyššia, ako je...

To, ako je extrémne znečistená Čína sme vám už ukazovali. V hlavnom meste Číny, v Pekingu  je miera smogu až 40- krát vyššia, ako je medzinárodný limit. Čerstvý vzduch má v Číne naozaj veľkú hodnotu a niektorí ľudia sú schopní za neho zaplatiť obrovské sumy.

A preto sú vynaliezavý ľudia, ktorí sa rozhodli predávať čerstvý vzduch. Mladík Leo De Watts zbiera ten najčerstvejší vzduch z rôznych odľahlých a čistých kútov Anglicka. Vzduch potom skladuje v zaváraninových pohároch, ktoré posiela ľuďom do Pekingu či Šanghaja.

aethaer
dailymail.co.uk

Asi vás zaujíma, koľko takýto pohár čerstvého vzduchu stojí. Uveríte nám, keď vám povieme, že až 80 libier (102 eur)? Leo si takto už zarobil vyše 16 tisíc libier (vyše 20 500 eur).

aethaer1
dailymail.co.uk

Jeho tím zachytáva vzduch každé skoré ráno pomocou upravených rybárskych sietí. Každý pohár musí byť pred naplnením otvorený na čerstvom vzduchu aspoň 10 minút, aby získal arómu a vôňu danej oblasti. Leo predal za krátky čas už 180 pohárov čerstvého vzduchu s objemom 580 ml. Ľudia kupujú aj vietor.

Koľko by len tak mohol stáť čerstvý vzduch z našich Tatier?

0
Komentovať (0)