Búrky sú počas posledných týždňov na Slovensku mimoriadne častým javom a inak tomu nie je ani dnes. Tentoraz si to odniesol východ našej krajiny, informuje iMeteo.
„Práve v týchto chvíľach sa cez oblasti východného Slovenska smerom k severovýchodu rúti výrazná smršť, ktorá je sprevádzané silným nárazovým vetrom a krúpami,“ informuje portál. Situácia je pritom mimoriadne vážna a pod vodou sú viaceré cesty či obce.
Impozantná búrka
Búrka dorazila najskôr na Gemer, následne do okolia Revúcej, kde sa formovala do výrazného luku od Levoče až po Košice. Ide pritom o fotogenicky veľmi impozantnú búrku. Záplavy sú napríklad v obci Soľ a smršť zničila aj obľúbenú súťaž traktorov pri Sabinove. Ľudia hlásili až 4-centimetrové krúpy.
Búrky skomplikovali situáciu aj na železnici. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na webovej stránke informovala, že vlakové spoje medzi stanicami Stará Ľubovňa a Spišská Belá nahradili autobusmi. Popoludňajšie spoje medzi Podhoranmi pri Kežmarku a Starou Ľubovňou museli odrieknuť. Dôvodom sú popadané stromy na trati.
Vo viacerých okresoch Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja a v okrese Liptovský Mikuláš zvýšili meteorológovia výstrahu pred búrkami na druhý stupeň. Druhý stupeň výstrahy pred vysokými teplotami sa rozšíril na okresy Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava. Teplomer tu môže ukazovať aj 35 stupňov Celzia.
Evel a Filip odišli do Bangkoku: Prvý mesiac sme strávili hľadaním bývania. Bez finančnej rezervy to nie je možné
Trichologička Lenka sa stará o vlasy a pokožku hlavy: Ľudia stále veria, že umývaním vlasy vypadávajú
Tomáš Baťa bol najväčším podnikateľom v histórii Československa: Zamestnancom dal vysoké platy, za chyby ich trestal
Radek pomáha ľuďom kúpiť nehnuteľnosť v Malage: Španielsko už nie je lacné, no kvalita života je tu skvelá
Pred 170 rokmi sa narodil génius Nikola Tesla: Miesto žien miloval holubicu, po podrazoch kopal kanály














Nahlásiť chybu v článku