zdroj: FARMOVE

Ako budete vďaka FARMOVE ekologickejší.

Slovenská spoločnosť NosKin, s.r.o. (pôsobila doteraz na trhu pod značkou „Svet Bedničiek“) vyrástla a založila svoju novú značku FARMOVE. Ľudia v nej a jej hodnoty však zostávajú rovnaké. Jednou z týchto hodnôt je aj zodpovedný prístup k planéte. Spôsob, akým môžete vo FARMOVE nakúpiť čerstvé a zdravé lokálne potraviny, patrí k tým najekologickejším, aké si môžete vybrať.

Ak chcete na svojom nákupnom správaní niečo zmeniť a ukázať planéte viac lásky a starostlivosti, objednávať si čerstvé a zdravé produkty z FARMOVE môže byť pre vás tá správna voľba. Od roku 2013, kedy spoločnosť vznikla, si tento spôsob nakupovania vyskúšalo už viac ako 35 tisíc zákazníkov.

Lokálni pestovatelia a sadári nepotrebujú plastové obaly

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FARMOVE (@farmove.sk)

FARMOVE vám dodáva zeleninu a ovocie od farmárov z vášho okolia. Takéto plody obal prirodzene nepotrebujú vďaka tomu, že nemusia byť dlho prepravované, skladované ani vystavované na pulte.

Zníženie uhlíkovej stopy

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FARMOVE (@farmove.sk)

Efektívnym plánovaním ciest za dodávateľmi a vopred určenými hromadnými rozvozmi sa FARMOVE stará aj o to, aby bola uhlíková stopa čo najnižšia. Keby si zákazníci chodili po produkty od farmárov sami, znečistenie by bolo oveľa vyššie. Spojením objednávok a dobrým plánovaním sa dostanú produkty čo najrýchlejšie na váš stôl za čo najmenej prejazdených kilometrov.

Vratné obaly

foto: FARMOVE

Ideálne je, keď môžu obaly naplniť svoju funkciu opakovane. Vo FARMOVE môžete vracať nielen debničky, v ktorých sa produkty doručujú, ale aj obaly z jednotlivých produktov – či už plastové vaničky alebo obaly z vajíčok. Všetko môžete vrátiť pri nasledujúcej objednávke.

Kompostovateľné rastlinné vrecúška

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FARMOVE (@farmove.sk)

Ovocie, zeleninu či čerstvé šaláty treba niekedy z hľadiska legislatívy či udržania čerstvosti produktov (hoc aj počas krátkeho času prepravy) oddeliť od ostatných plodín či tovarov. Mohli by ich napríklad znečistiť neprané zemiaky, alebo je obal využitý na to, aby udržal vlhkosť a čerstvosť šalátu, reďkoviek a podobne. FARMOVE používa alternatívy ako papierové vrecká alebo kukuričné vrecká, ktoré sú opätovne použiteľné a 100 % biodegradovateľné v prírode, a sú kompostovateľné aj v domácich kompostéroch.

Podpora zodpovedného chovu zvierat

Farmy, s ktorými FARMOVE spolupracuje, deklarujú napríklad welfare (bezstresový) chov. Rovnako si dávajú záležať na tom, aby bolo mäso bez rastových hormónov a antibiotík. Viacerí dodávatelia majú BIO certifikáciu, čo znamená, že je celý chov ekologický. Pri mäsových výrobkoch spolupracuje FARMOVE s dlhoročne overenými dodávateľmi, ktorí vedia deklarovať miestny pôvod mäsa.

Okrem planéty s FARMOVE pomôžete aj farmárom a iným komunitám

FARMOVE podporuje komunity, v ktorých sa nachádza, a správa sa zodpovedne a férovo nielen ku planéte, ale aj k dodávateľom. Spoluprácou s lokálnymi farmami a chovmi podporuje malých výrobcov a uľahčuje kvalitným surovinám cestu na váš stôl. Aktuálne má FARMOVE vyše 170 lokálnych dodávateľov. Podporujú aj iné komunity, ktoré robia prínosnú osvetu témam v oblasti ekológie, športu a kvalitnými produktami podporujú aj mamičky s deťmi, ktoré potrebujú pomoc druhých.

Pridajte sa aj vy k ľuďom, ktorí si vychutnávajú svoj prísun čerstvých lokálnych produktov ekologickým spôsobom. Navyše, teraz na všetky objednávky doručené do 16.12.2021 (vrátane) získate od FARMOVE špeciálnu zľavu 10 % na celý nákup! 

 Viac na www.farmove.sk

PR článok FARMOVE
0
Uložiť článok
Komentovať