Foto: Wikimedia Commons, IMDB (BBC)

Ľuboš Belko / / Film
Sir David Attenborough minulý rok zavŕšil 91. narodeniny, do dôchodku sa však stále nechystá.

Tento pán, ktorý pochádza z Londýna, sa o herectvo nikdy veľmi nezaujímal. Napriek tomu ho poznajú milióny divákov. Britská televízna osobnosť David Attenborough je súčasťou kanálu BBC od nepamäti. Na univerzite v Cambridge študoval prírodne vedy a od roku 1952 má podpísanú zmluvu s touto britskou televíziou. Je známy najmä pre svoj unikátny hlas a sériou dokumentov, v ktorých divákov sprevádza ako rozprávač, no aj hlavný aktér.

Jeho dokumenty zožali veľké množstvo popularity. Posledne to bola Planéta Zem II, čo je britská miniséria pozostávajúca zo siedmych epizód. V tých sa Attenborough pozrel na rôzne kúty našej planéty pričom začal ostrovmi, nezabudol na púšte či džungle a celú sériu zakončil mestami. Od televízie BBC sa ďalšieho unikátneho dokumentu s pánom Attenboroughom môžeme dočkať už čoskoro.


Seriál dostal názov Dynasty a bude sa vysielať neskôr v tomto roku. V tom čase už bude mať Attenborough 92 rokov, no i tak sa nenechá pred ničím zastaviť. Sám prehlásil, že skončí až vtedy, keď jeho práca nebude stáť za to, alebo keď sám nevyjde po schodoch. Ani jedno snáď zatiaľ nehrozí a my veríme, že jeho nadchádzajúci dokument bude skutočne stáť za to. Pozrie sa v ňom na druhy ako sú tučniaky, levy, šimpanzy či psy a na pravidlá a hierarchiu v ich komunitách.

Televízia BBC informovala na svojom facebooku, že sir David Attenborough sa tento rok vráti s novým dokumentom od tvorcov Zázračnej Planéty a Planéty Zem. Každá epizóda sa bude venovať inému živočíšnemu druhu počas najkritickejšieho obdobia ich života. Či už sú to tigre, levy alebo africké divoké psy, každý z nich má svojho vodcu, ktorý musí svoju rodinu obraňovať. Po prvýkrát v histórii sa budeme môcť pozrieť na tento systém zvierat prostredníctvom dokumentu.

Veľkým plusom je, že televízia BBC je vo svete špičkou v dokumentárnych filmoch a preto môžeme očakávať v spolupráci s Attenboroughom len to najlepšie.

Pozri aj: Vnútro kufríka z Pulp Fiction či Lucy Liu s useknutou hlavou. 15+ fotografii zo zákulisia, ktoré vám ukážu kultové filmy v úplne inom svetle

ladbible.com
0
Komentovať (0)