foto: MoviestillsDB

Večne nenažraný mimozemský symbiont v podaní charizmatického Toma Hardyho pohltal rekordy za oceánom, a aj v Rusku.

Na filmové  plátna sa  opäť vracia Tom Hardy v úlohe novinára Eddieho Brocka ako Venoma, jedna z najväčších a najzložitejších  komiksových postáv spoločnosti Marvel, po jeho boku znovu uvidíme aj jeho bývalú priateľku Anne Weying v podaní Michelle Williams.

Hlavnú dvojicu doplní  sériový vrah Cletus Kasady (Woody Harrelson), ktorý po spojení so symbiontom Carnage rozpúta v uliciach San Francisca hotové peklo. Rady symbiontov vo filme rozšíri aj postava Shriek stvárnená herečkou Naomie Harris.

Venom láme rekordy

Prvotné odhady štúdia Sony Pictures Entertainment predpokladali finančný zárobok 40 miliónov USD počas úvodného víkendu v amerických kinách. Aj keď sa tieto čísla možno zdajú nízke, brali primárne do úvahy nevyhnutné obmedzenia a oprávnené obavy novej pandemickej éry.

foto: MoviestillsDB

Populárny zubatý antihrdina sa však nenechal zahanbiť a po premiérovom víkende sa finančné výnosy vyšplhali na úctyhodných 90,1 miliónov USD! Ide tak o najväčší finančný úvod počas globálnej zdravotnej krízy, a historicky o druhé najväčšie filmové otvorenie v mesiaci október. Rovnaké rekordy lámali aj výsledky v Rusku a Latinskej Amerike. V Rusku sa víkendové tržby vyšplhali na neuveriteľných 13 miliónov USD napriek pandemickým opetreniam s povolenou návštevnosťou 50% kapacít kín a stali sa suverénne najúspešnejším filmom roka a historicky najúspešnejším filmom štúdia Sony Pictures Entertainment a Columbia Pictures.

Sú to skvelé správy pre produkčné spoločnosti, štúdiá a prevádzkovateľov kín, keďže nevolajú na poplach nenávratného konca filmom na strieborných plátnach ako mnohí neprajníci predpovedali.

Venom 2: Carnage prichádza uvidíme v kinách po celom Slovensku už 14. októbra.

Pr článok ITAFILM
0
Uložiť článok
Komentovať