Lucia Mužlová / / Now U Know
Odvtedy, čo skupina Beatles vydala svoj asi najznámejší album Abby Road, prešlo takmer pol storočia. Tento album bol na prvých priečkach hneď v ten...

Odvtedy, čo skupina Beatles vydala svoj asi najznámejší album Abby Road, prešlo takmer pol storočia. Tento album bol na prvých priečkach hneď v ten deň, kedy uzrel svetlo sveta, a to 8. augusta 1969. Teórie o tom, prečo je na obale Paul McCartney bosý, sú však stále nažive. Ste zvedaví, ako to v skutočnosti naozaj bolo? Čítajte ďalej.

V druhej polovici 60. rokov sa medzi fanúšikmi začala šíriť konšpiračná teória, že Paul umrel pri autonehode v roku 1967. Vzhľadom na to, že nechceli, aby to malo vplyv na popularitu kapely, rozhodli sa manažéri údajne najať dvojníka Paula McCartneyho, ako náhradu. Kapela sa vraj cítila zle kvôli tomu, že svojich fanúšikov musela klamať, preto sa rozhodli spraviť najpopulárnejší album všetkých čias. Áno aj také sú konšpiračné teórie, čo sa týka Beatles.

Keď však fanúšikovia videli obal albumu Abby Road, okamžite sa na predchádzajúcu konšpiráciu nabaľovali ďalšie a ďalšie. Zvláštne bolo, že Paul McCartney je naboso. Teória znela, že 4 muži prechádzajúci cez prechod pre chodcov, predstavujú nasledovné postavy: John Lennon v bielom je kňaz, Ringo celý v čiernom drží smútok, George v džínsoch je hrobár a Paul nemal topánky preto, lebo umrel.

beatles
biography.com

Ak nie ste zrovna fanúšikom konšpiračných teórií, tu je pravdivý príbeh o tom, prečo je Paul na obale naboso. Vtedy bol veľmi horúci letný deň. Na niektorých iných snímkach môžete vidieť Paula McCartneyho v sandáloch a obleku, čiže obuv volil naozaj veľmi zvláštne. V určitom okamihu natáčania Paul „odkopol“ svoje sandále preč. Keďže už nebol čas na ďalšie fotenie, pretože Iain Macmilan, fotograf, musel sedieť na rebríku na veľmi rušnej ulici, zatiaľ čo polícia mala zastaviť premávku, odfotografoval len 6 snímkov. Počas fotenia vyfotografoval najskôr 3 snímky, nechal prejsť nejaké autá, aby nevznikol dopravný kolaps a potom odfotil ďalšie tri.

MaCartney a Macmillan vybrali práve snímku, kde má Paul bosé nohy. Bolo to z toho dôvodu, že zo všetkých šiestich snímok bola táto jediná, kde mali všetci členovia kapely pri kráčaní dokonalé písmeno „V“ medzi krokmi.

„Na fotení obalu albumu Abbey Road sme na sebe mali svoje bežné oblečenie. Bol som naboso preto, že bol veľmi horúci deň,“ povedal rozhorčene Paul reportérovi, ktorý sa brodil močiarmi v Škótsku, aby urobil rozhovor s beatlesákmi, ktorí tam aktuálne boli na farme. Bolo to ešte v roku 1969. „Môžeš všetkým povedať, že som len obyčajný človek, ktorý chce žiť v mieri?“ Bezpochyby naznačil, že ľutuje, že sa v ten deň vôbec vyzul.

Aj keď celá fotografia, jej usporiadanie, a aj výber tej najlepšej bol McCartneyho nápad, fotografia mala ukázať, ako Beatles odchádza zo štúdia, kde strávili toľko veľa času, aby vytvorili lepšiu budúcnosť, lepšie desaťročie, nie priestor na väčšie a väčšie klebety.

zdroj: interez.sk (Lucia M.), mentalfloss.comKomentovať (0)