Foto: Epic Drama

Na naše obrazovky už čoskoro zavíta seriál Ponorka.

Interez mal možnosť byť pri premiére seriálu, ktorá skutočne stála za to. Seriál je pochopiteľne zasadený do Ponorky, zatiaľ čo priebeh udalostí sa strieda so scénami, ktoré pochádzajú z pevniny. Nakrúcanie prebiehalo hneď v niekoľkých zaujímavých lokalitách, medzi ktorými nechýbala Malta či Praha. Ponorka je zasadená do čias druhej svetovej vojny.

Odohráva sa v roku 1942, teda v období, ktoré nebolo pre konflikt samotný až tak podstatné, no o to viac priestoru dostali tvorcovia na vývoj deja. Pokiaľ netušíte o čom seriál je, hneď spočiatku vás zaskočí fakt, že sa odohráva okolo nacistických vojakov. Svedčí o tom aj jeho názov v originálnom znení, Das Boot. Dej sa sústredí na nového, mladého kapitána ponorky Klausa Hoffmanna, ktorý musí náhle viesť desiatky mužov do jedného z najhorších vojnových konfliktov tejto planéty.

Epic Drama

Zamotané udalosti a silné postavy

V prístave La Rochelle, sa zatiaľ rozpadá život mladej Simone Strasserovej. Podlieha zakázanej láske a nebezpečnému vzťahu, kvôli čomu sa musí rozhodovať medzi lojalitou rodnému Nemecku a sympatiami k odporu. Všetky tieto udalosti sú alternátorom pre veľmi zamotaný príbeh, ktorý vás do svojho sveta vtiahne okamžite. Úvodná scéna, v ktorej pozorujeme ponorku z vtáčej perspektívy, sa vám ihneď vryje do pamäti a nebezpečná jazda sa môže začať.

Z videných prvých dvoch epizód môžeme usúdiť, že postavy sú veľmi podrobne rozpracované, keďže chémia medzi nimi pulzuje od samotného začiatku. Samotný koncept je veľmi vzrušujúci už len preto, že hovoríme o situácii, v ktorej sú desiatky chlapov uzavretí v tesnom priestore, niekoľko metrov pod morskou hladinou. Dobrá nálada tu teda rozhodne nepanuje.

Historicky presný, no stále ohromujúci

Vojaci, ktorí počas druhej svetovej vojny slúžili v ponorkách, mali štatisticky najvyššiu úmrtnosť. Táto práca vôbec nebola jednoduchá a na to prihliadajú aj tvorcovia. Seriál stíha byť veľmi intenzívny, zábavný a pohlcujúci, no zároveň stále nestráca historickú a situačnú presnosť. Ak čakáte od televíznej zábavy niečo originálne, určite dajte Ponorke šancu. Nehovoriac o jej veľmi netradičnom pohľade na hlavných hrdinov.

Epic Drama

Je ťažké súcitiť s postavami, o ktorých vieme, že sa v histórii pričinili o holokaust, masové vyvražďovanie a iné zverstvá. Zároveň sa však pozeráme na obyčajných mladých chlapcov, ktorí sa rozhodli postaviť za svoj národ. Ponorka nám poskytuje unikátny pohľad na nacistov, ktorí stále zostávajú ľuďmi. Aj keď samotný scenárista, Tony Saint tvrdí, že seriál nenesie hlbšie posolstvo, tento fakt len zdôrazňuje to, aká je vojna zbytočná a ničivá.

Epic Drama

Už onedlho

V hlavných úlohách môžeme vidieť niekoľkých známych hercov, spomedzi ktorých nesmieme zabúdať na charizmatického Ricka Okona, ktorý si zahral mladučkého kapitána. Taktiež máme možnosť vidieť Lizzy Caplan, ktorá vám môže byť známa zo seriálov ako Masters of Sex či True Blood. Seriál Ponorka môžete sledovať na kanáli Epic Drama od 26. novembra o deviatej večer.

Príbehy
0
Komentovať (0)