V novembri v Bratislave vystúpi berlínsky DJ, producent a skladateľ Sascha Ring, známejší pod umeleckým menom Apparat. Svoj nový koncertný program Apparat Soundtracks Live, pozostávajúci prevažne...

apparat1V novembri v Bratislave vystúpi berlínsky DJ, producent a skladateľ Sascha Ring, známejší pod umeleckým menom Apparat. Svoj nový koncertný program Apparat Soundtracks Live, pozostávajúci prevažne z hudby vytvorenej pre film a divadlo, predstaví 3. novembra v bratislavskom MMC. Okrem 5-člennej kapely privezie Sascha aj vizuálnych umelcov Transforma, s ktorými spolupracoval už pri predchádzajúcom turné Krieg und Frieden.

Keďže hľadisko MMC bude upravené na sedenie, kapacita je obmedzená na 500 miest. Prvých sto najlacnejších lístkov je už teraz k dispozícii na stránke www.orepole.sk.

Apparat začal pôsobiť na berlínskej klubovej scéne v roku 1996 a postupne sa stal jedným z najuznávanejších vývozných artiklov zo svetovej metropoly elektronickej tanečnej hudby. Jeho hudba sa pohybuje medzi technom, IDM a ambientom, pričom v posledných rokoch Saschu podľa jeho vlastných slov „zaujíma skôr tvorba zvukov ako beatov“.

Apparat má na konte šesť radových albumov, ďalšie dva vydal pod názvom Moderat, čo je jeho spoločný projekt s duom Modeselektor. Dlhé roky vydával pod vlastnou značkou Shitkatapult, od roku 2011 patrí pod kultový label Mute Records.

Sascha zložil hudbu k niekoľkým filmom a divadelným predstaveniam, jeho tracky sú použité v znelkách viacerých kultových seriálov a jeho skladbou Goodbye pravidelne otvára svoje live vystúpenia ďalšie zázračné dieťa súčasnej elektroniky Bonobo.

Po vypredaní prvej stovky najlacnejších 20-eurových vstupeniek sa do predaja dostane 200 lístkov v cene 25 eur, potom až do skončenia
predpredaja bude cena 30 eur. V predaji je aj 32 VIP lístkov v cene 40 eur.

[youtube 5Tbp0BQel4M 720 410]

0
Uložiť článok
Komentovať