SWAP v Banskej Bystrici

SWAP v Banskej Bystrici, foto: Ivona Lichá

Pôjde o prvý SWAP po opatreniach kvôli koronavírusu.

Banská Bystrica zastreší v poradí druhý verejný SWAP oblečenia roku 2020. Na nových majiteľov budú čakať síce už nosené, ale stále dobre vyzerajúce a voňavé veci. Hlavnou myšlienkou akcie je formovanie ekologického a ekonomického myslenia širokej verejnosti. V sobotu 4. júla sa uskutoční SWAP v banskobystrických priestoroch 365.labb na Lazovnej 5.

foto: interez.sk

SWAP je jedným z alternatívnych spôsobov získavania “nových” vecí. Pravidelnou organizáciou SWAPov dávame verejnosti možnosť, najskôr vyskúšať alternatívne spôsoby nakupovania pri hľadaní vysnívaných kúskov. V prípade, že si svoj kúsok takto nenájdu, môžu potom navštíviť klasický obchod. Cieľom SWAPov je dostať nenosené, krásne oblečenie z našich skríň naspäť do obehu. To z krátkodobého hľadiska uspokojuje našu potrebu mať niečo “nové”. A z dlhodobého hľadiska znižuje dopyt po novom oblečení a teda znižuje objem výroby.

foto: Ivona Lichá

Banskobystrický SWAP oblečenia sa začne o 13. hodine. Zúčastniť sa ho môže ktokoľvek. Každý môže priniesť maximálne dve tašky oblečenia. Čisté a nepoškodené šaty a doplnky pôjdu do spoločného obehu, z ktorého si účastníci SWAPu môžu vybrať čokoľvek sa im zapáči.

Postarané je aj o odevy, ktoré si na SWAPe nenájdu nových majiteľov. Tie najvhodnejšie skončia podľa usporiadateľov v rukách charitatívnych organizácií, ostatné sa zrecyklujú.

Všetky potrebné informácie sú dostupné na facebookovej udalosti SWAPu.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )