Foto: Instagram (coreymaison)

brooklynskyfrajer / / News
Corey Maison vedela, že chce byť dievčaťom odkedy mala 11 rokov. V tom čase ale bola chlapcom, no bála sa reakcie jej rodičov.

Vďaka akejsi zvláštnej súhre osudu sa jej matka celý život potýkala s nespokojnosťou vlastnej identity. O štyri roky roky neskôr sa z matky a syna a stali otec s dcérou. Znie to bizarne, no nie je na nás, aby sme posudzovali rozhodnutia druhých. V každom prípade ide o obdivuhodný krok, ktorý si vyžaduje obrovskú dávku odvahy a guráže. Erica, teraz Eric, nazbierala dostatok statočnosti, aby dokázala konfrontovať skutočnosť, že sa narodila v inom tele.

Jej dcéra spočiatku čelila strachu z odmietnutia a Erica sa obávala, čo si pomyslí jej manžel. Po roku náročných rozhovorov, testosterónových terapií a dvojitej mastektómii sa Eric cíti lepšie, ako kedykoľvek predtým. A rodina prijala jeho rozhodnutie otvorenou náručou. V januári sa vysielal na National Geographic dokumentárny seriál, ktorý sledoval ich premenu. „Hýbu sa opačnými smermi, no smerujú k svojim pravým ja.“ napísala o ich príbehu novinárka Katie Couric.

Pozri aj: Je dievča, no aj napriek tomu musí chodiť na mužské záchody. Fotografia transgender dievčatka vyjadruje silný protest proti novému zákonu

boredpanda.com
0
Komentovať (0)