Foto: (Ilustračná foto) Unsplash

Bizarný prípad z Rakúska nie je podľa tamojších lekárov nezvyčajný.

Podľa slov lekára je dnes v Rakúsku bežné, že ľudia sa na takzvaných „korona večierkoch“ zámerne chcú nakazaziť vírusom COVID-19, aby sa nemuseli zaočkovať. Pre 55-ročného pána z okresu Liezen však tento plán skončil smrťou.

Ako informuje portál Heute, 55-ročný Rakúšan sa úmyselne nakazil medzi davom ľudí koronavírusom. Jeho cieľom bolo prekonať ochorenie a dostať sa tak do skupiny ľudí, pre ktorých budú platiť miernejšie pandemické opatrenia. Zosnulý muž totiž partil medzi odporcov vakcinácie a práve preto zvolil túto veľmi nebezpčenú alternatívu. Plán bol nakaziť sa a následne využívať výhody ľudí, ktorí prekonali vírus.

Rakúšan sa teda zámerne nakazil, no priebeh jeho ochorenia sa rapídne zhoršoval až vírusu napokon podľahol. Podľa výpovedí lekára, ktorý o tomto prípade informoval, sa v dnešnej dobe konajú často takzvané „korona párty“, kde sa odporcovia opatrení a očkovania stretávajú a zámerne na seba prenášajú vírus.

Väčšinu hospitalizovaných pacientov tvoria neočkovaní

Súčasnú pandemickú situáciu komplikujú najmä nezaočkovaní ľudia, ktorí zároveň tvoria drvivé percento hospitalizácií. Na Slovensku máme podľa štatistík od Národného centra zdravotníckych informácií 2 904 hospitalizovaných pacientov, pričom 81,15 % z nich nie je plne zaočkovaných.

0
Uložiť článok
Komentovať