Foto: twitter.com/ Poorly Drawn Cats

Máte radi kresby či obrazy? Nie všetci sa vyznajú v obrazoch a vo svetoznámych maľbách, no ak sa pozriete na tieto kreslené mačky, určite sa pobavíte.

Každý z nás vníma okolie inak, ako ostatní. Maliari svoje pocity dávajú na plátno či papier a tvoria rôzne zaujímavé maľby a obrazy, ktorým však len máloktorí rozumejú. Väčšina ľudí preferuje radšej klasické maľby okolia, ktoré je voľným okom viditeľné. Presne túto tému si vybrala umelkyňa Heloisa z Brazílie. 

Heloisa, ktorá si na Twitteri založila účet s názvom Poorly Drawn Cats, zobrazuje a kreslí mačky presne tak, ako ich vidí. Je to už približne rok odkedy si založila svoj účet. Za toto obdobie si našla naozaj veľkú základňu fanúšikov. Tí sa na jej abstraktných obrázkoch veľmi dobre bavia. Jej fanúšikovia však nie sú len milovníci mačiek, ale aj tí, ktorí sa chcú len zasmiať alebo zdvihnúť si náladu. Viete ako v skutočnosti vyzerajú podľa nej mačky?

Možno sa vám to zdá, akoby tieto kresby namaľovali nejaké deti, no mačky sú zobrazená presne tak, ako by si ich všimli aj ostatní ľudia na prvý pohľad. Každý má nejaký talent, no aj tí ľudia, ktorí kresliť tak dobre nevedia, sú schopní vyťažiť aj z mála.

Pozri aj: Prečo mačky nosia pred dvere mŕtve zvieratá?

boredpanda.com
Uložiť článok

Najnovšie články