Duo ZAPASKA je na scéne od roku 2010. V ostatných rokoch pravidelne dokazujú, že indie skupina vychádzajúca z undergroundu, môže patriť medzi najviac koncertujúce ukrajinské kapely v zahraničí.  Aktuálne...

Duo ZAPASKA je na scéne od roku 2010. V ostatných rokoch pravidelne dokazujú, že indie skupina vychádzajúca z undergroundu, môže patriť medzi najviac koncertujúce ukrajinské kapely v zahraničí. 

zapaskaAktuálne kapela vyráža na prvú časť jarného turné kedy sa predstaví v šiestich slovenských mestách Zapaska je ukrajinský fenomén, ktorý  svojou úprimnosťou a hudobným minimalizmom zaujal v našich končinách už v minulosti. Duo odohralo okrem najväčšieho slovenského festivalu Bažant Pohoda aj rozsiahle klubové turné s matadormi slovenského underground, kapelou Longital.

Zapaska je spoločný projekt ukrajinskej dvojice hudobníkov Jany Shpachynskej a Pavla Nechytayloa. Obaja hrajú v rôznych kapelách (CheChe, Propala Gramota), Pavel sa zároveň venuje archeológii a Yana filozofii. Zapaska spája tieto dva svety do jedinečného indie-popu, ktorý je zmesou tradičnej ukrajinskej hudby a lo-fi minimalizmu, hip-hopu či blues.

Termíny turné:

07.4 Prešov – Christiania

08.4 Ružomberok – Panoptikum

09.4 Brezno – Bombura

10.4 B. Bystrica – Záhrada CNK

11.4 Zvolen – Fink Bar

12.4 Košice – Kulturpark

[vimeo 87774779 720 410]