Ilustračná foto: Unsplash/SITA

Ukrajinská koza sa stala hrdinkou, keď zneškodnila niekoľkých ruských vojakov.

Aj zatúlaná ukrajinská koza dokáže spôsobiť ruským vojakom veľké problémy. Svoje o tom vedia vojaci, ktorí nastražili okolo nemocnice v dedine Kins’ki Rozdory v Záporoží výbušný nástražný systém vytvorený z granátov. 

Ruskí okupanti na mieste nemocnice nainštalovali kruhový nástražný systém. Avšak krátko po tom, ako ho spustili, tak utečená koza z neďalekej farmy sa splašená zatúlala až k nemocnici a lanko pretrhla. Ruskí vojaci sa nestihli skryť do bezpečia a koza tak spustila reťazovú reakciu odpaľovania granátov, čím zranila niekoľkých ruských vojakov, informuje britský portál Daily Mail.

Bezprostredne nie je známe, či zviera incident prežilo.

Správa prichádza v čase, keď Rusko zintenzívňuje útoky na Ukrajinu a obyvatelia utláčanej krajiny trpia oveľa viac.

Ilustračná foto: SITA

Rusko je ako Voldemort, bežní Ukrajinci sú vzorom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu povedal, že jeho vzormi sú bežní Ukrajinci, ktorí odolávali útočiacim ruským silám. Rusko prirovnal k fiktívnej postave lorda Voldemorta z kníh o čarodejníkovi Harrym Potterovi. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Zelenskyj v stredu prostredníctvom videokonferencie odpovedal na otázky študentov Fakulty medzinárodných vzťahov a verejnej politiky na Torontskej univerzite.

Foto: SITA

Prezident za svoje vzory označil „občanov Ukrajiny“. „Bežného ukrajinského roľníka, ktorý bol schopný vziať svoj traktor a uzavrieť cestu ruským tankom, bežnú ženu, ktorá vyšla von a zastavila obrnené vozidlá svojimi holými rukami… Toto sú ľudia, ku ktorým vzhliadam,“ povedal Zelenskyj prostredníctvom prekladateľa.

Spojili sme sa, aby sme dosiahli nemožné, a vydržíme navzdor všetkému za slobodnú a demokratickú budúcnosť,“ povedal ukrajinský prezident, ktorého vyjadrenia zaznamenala kanadská televízia CBC News.

Študenti pripomenuli, že samotného Zelenského jeho podporovatelia porovnávajú s britským premiérom z obdobia druhej svetovej vojny Winstonom Churchillom a Harrym Potterom, fiktívnym čarodejníkom, ktorý porazí svojho úhlavného nepriateľa Voldemorta.

Zelenskyj sa za takéto prirovnania poďakoval. „Harry Potter je lepší ako Voldemort a my vieme, kto je v tejto vojne Voldemortom a kto Harrym Potterom – takže vieme, ako sa vojna skončí,“ povedal Zelenskyj.